Reklama

UKS Zwoleń-Team przywozi pierwsze miejsce z odległego Jasła

Opublikowano:
Autor:

UKS Zwoleń-Team przywozi pierwsze miejsce z odległego Jasła - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Już po raz szósty, w Jaśle odbyły się ogólnopolskie zawody „Run and Rollspeed” - biegi masowe i jazda szybka na rolkach i nartorolkach. W sobotę - 13 października 2018 r. skupiły zawodników z czołowych klubów z całej Polski: Warszawa, Tomaszów Lubelski, Zakopane, Gostynin, Sanok, Kraków, Skawina, Pisz, Jedlicze, Wysowa Zdrój, Nowy Sącz, Katowice, a także z: Sosnowiec, Przemyśl, Kłaj, Bochnia, Tarnowiec, Błażkowa, Lublica, Głowienka.

Już po raz szósty, w Jaśle odbyły się ogólnopolskie zawody „Run and Rollspeed” - biegi masowe i jazda szybka na rolkach i nartorolkach. W sobotę - 13 października 2018 r. skupiły zawodników z czołowych klubów z całej Polski: Warszawa, Tomaszów Lubelski, Zakopane, Gostynin, Sanok, Kraków, Skawina, Pisz, Jedlicze, Wysowa Zdrój, Nowy Sącz, Katowice, a także z: Sosnowiec, Przemyśl, Kłaj, Bochnia, Tarnowiec, Błażkowa, Lublica, Głowienka.

W tegorocznej imprezie wzięło udział ponad 200 zawodników o różnym stopniu zaangażowania  w sport i aktywność fizyczną. W konkurencjach biegowych, rolkarskich i nartorolkarskich brali udział amatorzy i zawodowcy; małe dzieci w wieku przedszkolnym, młodzież szkolna, dorośli.
 
W sprzyjającym rejonie miasta Jasła /na terenie MOSiR zawierającego: halę sztuk walki, basen otwarty i kryty, lodowisko, parki linowe, boisko baseballowe, tor dla BMX, boiska piłkarskie/ odbyły się spektakularne wyścigi na rolkach szybkich i  nartorolkach na dystansach: 500m, 1500m, 10 km.

Uczniowski Klub Sportowy Zwoleń-Team reprezentowała na dystansie 1 pętli tj. 1500 metrów Klaudia Tyszkiewicz, która w konkurencji „łyżworolki szybkie” od samego początku narzuciła bardzo wysokie tempo i z dość dużą przewagą zdobyła złoty medal w kategorii dziewczęta 2006-2007.

Następnie o godz. 12:00 rozpoczęto zmagania w konkurencji "łyżworolki szybkie" na dystansie 10 km. Zawodnicy pokonywali trasę 7 razy, zapewniając  licznym kibicom wiele emocji.

Od samego startu z ponad 70 zawodników Trener UKS Zwoleń-Team postanowił narzucić tempo średnie 40km/h, w którym po starcie grójeckim czuł się swobodnie – utrzymując swoją dyspozycję. Pierwsze okrążenie po jednej zmianie wytrzymał jego główny rywal - czołowy zawodnik z Jasła. W drugim okrążeniu Trener taktycznie postanowił podkręcić tempo, aby zgubić szarpanym rytmem, interwałami rywala, uzyskać przewagę czasową i rezerwę do dwuboju (biegu na 5km).

Kolejne okrążenia: 3, 4, 5 …, 90 stopniowe zakręty, utrzymywanie średniego tempa 36km/h aż do samego finiszu to samotna walka Łukasza Flejszera z czasem, poprawieniem swojego rekordu trasy z ubiegłego roku i szybka regeneracja do biegu na 5km (kontynuacja dwuboju).  

Rekord trasy ustanowiony: 00:15:57;43 min
Przypomnijmy ubiegłoroczny czas 00:16:41;07 min.

Wśród kobiet na dystansie 10km zwycięstwo wywalczyła 12 letnia Klaudia Tyszkiewicz – U.K.S. ZWOLEŃ-TEAM, a kolejne miejsce na podium przypadło jej klubowej koleżance Adriannie Kafarskiej.

Wśród mężczyzn 4 miejsce w OPEN zdobył Mateusz Chojnacki U.K.S. ZWOLEŃ-TEAM, który po upadku walczył o najwyższe podium.

Wyniki rolki szybkie reprezentantów UKS Z-T na dystansie 10 km:
- Klaudia Tyszkiewicz - 1 miejsce open K (1 miejsce w K15)
- Adrianna Kafarska - 2 miejsce open K (2 miejsce w K15)
- Mateusz Chojnacki - 4 miejsce OPEN (2 miejsce w M20-39)
- Łukasz Flejszer - 1 miejsce OPEN (1 miejsce w M20-39)

Bieg uliczny na dystansie 5 kilometrów podsumował całą imprezę w pięknym słońcu. I tu 8 miejsce OPEN wywalczył Trener U.K.S. ZWOLEŃ-TEAM, a 2 miejsce w kat. M20-39.

W całej idei zawodów najważniejszym stał się DWUBÓJ – czyli połączenie rywalizacji z biegu na nogach oraz rolek szybkich lub nartorolek. Również 2 miejsce w kat. OPEN przypadło Trenerowi, który do pierwszego rywala miał stratę ok. 40 sekund (konkurent każdy kilometr w biegu przemierzał w bardzo wysokim tempie tj. 3 min i 12 sekund).

Na zawodników w biegach głównych czekały medale, dla dzieci upominki, a dla zwycięzców wartościowe nagrody rzeczowe: nartorolki, koła do rolek, kaski i bony na zakup sprzętu w sklepie internetowym. Dodatkową atrakcją było również losowanie nagród wśród wszystkich startujących zawodników.


- Wysokie lokaty wywalczone w Jaśle - to był nasz rolkarski dzień, uśmiech, doskonała zabawa, radość z aktywności fizycznej, którą na co dzień pasjonujemy się. Pierwsze miejsca na zakończenie sezonu bardzo cieszą, są zwieńczeniem mozolnych treningów, ponad 30 startów w sezonie, motywują do dalszej pracy. Przed zawodnikami UKS Z-T nadchodzi sezon łyżwiarstwa szybkiego listopad-marzec 2018/2019, a następnie okres przygotowawczy do sezonu wrotkarstwa szybkiego kwiecień-październik 2019  – mówi Ł.Flejszer /trener UKS Zwoleń-Team/.

Źródło: Gmina Gostynin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE