Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Miecznik

Wisła rozbroiła Pogoń. Nafciarze niepokonani przy Łukasiewicza! [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne

foto Tomasz Miecznik

Sport W tym sezonie Wisła Płock na swoim stadionie przegrywa. Tym razem podopieczni Macieja Bartoszka pokonali Pogoń Szczecin 1:0, a bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Damian Warchoł.

Za Nafciarzami nie najlepszy okres. Wisła odpadła z Pucharu Polski, przegrała też 2 ostatnie mecze w lidze we Wrocławiu i Zabrzu. Maciej Bartoszek przyznał przed meczem, że w trakcie przerwy reprezentacyjnej zespół pracował nad grą w defensywie. Szkoleniowiec zaskoczył, bo na Pogoń Szczecin desygnował 4 obrońców - do tej pory ustawiał zespół raczej z 3 środkowych obrońców. Zmiana przyniosła efekt, bo przyjezdni nie stwarzali zbyt wielkiego zagrożenia pod bramką Krzysztofa Kamińskiego, Nafciarze zachowali czyste konto. Warto też podkreślić, że w wyjściowym składzie Wisły Płock był 11 Polaków.

Na kluczową postać Wisły Płock wyrasta Damian Warchoł - 17 października 2020 roku ofensywny pomocnik grał 90 minut w derbowym meczu Ursus Warszawa - Legia II Warszawa w III lidze. 17 października 2021 roku gra w Ekstraklasie, i w 57. minucie meczu z Pogonią Szczecin zdobył swoją 5. bramkę w lidze (dołożył jeszcze 1 w pucharze). Tym razem 26-latek wykorzystał dośrodkowanie Piotra Tomasika.

Bramka to efekt lepszej gry Nafciarzy od początku drugiej połowy, bo w pierwszej optycznie lepsza była Pogoń. Portowcy grali wysokim pressingiem, dłuższymi fragmentami zamykali gospodarzy na własnej połowie, ale nie wynikało z tego zbyt wiele. Krzysztof Kamiński do poważnej interwencji zmuszony był tylko raz, po uderzeniu z dystansu Macieja Żurawskiego. Wcześniej dobrą akcję przeprowadził Rafał Wolski, który minął kilku rywali na skrzydle, ale jego strzał obronił Dante Stipica. Była okazja do dobitki, ale Tomasik nie trafił w piłkę.

W pierwszej połowie dużo było gry fizycznej w środku pola. Na boisku iskrzyło i wydawało się, że sędzia traci kontrolę nad spotkaniem. Jedni i drudzy grali twardo, ale to Wisła dostawała żółte kartki. Nafciarze skończyli mecz z 8 żółtymi kartkami, z czego 2 dostał Jakub Rzeźniczak  - stoper w ostatnich minutach regulaminowego czasu gry musiał opuścić boisko.

To właśnie wtedy do nieco bardziej zdecydowanych ataków ruszyła Pogoń, ale zawodnicy Kostii Runjaicia byli dziś bezradni w ataku, ale warto też pochwalić dobre ustawienie i zaangażowanie Wisły. Przyjezdni mieli 1 świetną okazję, ale dobrze rozprowadzony kontratak zmarnował Michał Kucharczyk.

Mecz nie był zbyt porywającym widowiskiem - dużo było szarpania, spięć, nerwów, niepotrzebnej agresii, ale koniec końców liczą się 3 punkty, które przerwały wstydliwą serię. Na swoim stadionie Wisła Płock zdobyła 13 punktów 5 meczach. Twierdza nadal stoi.

Okazję do zdobyczy punktowej na wyjeździe Nafciarze będą mieli już w najbliższy piątek, choć teren najtrudniejszy z możliwych. Podopieczni Macieja Bartoszka zagrają przy Bułgarskiej z Lechem Poznań. Początek meczu o 20:30.

Wisła Płock - Pogoń Szczecin 1:0 (0:0)