Zabrakło szczęścia. Porażka 1:2 w Ząbkach

Opublikowano: Aktualizacja:

Zabrakło szczęścia. Porażka 1:2 w Ząbkach - Zdjęcie główne

Sport W 13 kolejce IV ligi Mazowieckiej Gr. Północnej Mazura Gostynin przegrał na wyjeździe z Ząbkovią Ząbki 1:2. W końcówce Mazur mógł wyrównać, jednak zabrakło szczęścia.

Pierwszy gol padł w 14 minucie, gdy rzut rożny wykonywali gospodarze z Ząbek. Po uderzeniu Krystiana Lewandowskiego bramkarz Mazura Klaudiusz Kurek odbił piłkę, jednak wobec dobitki w wykonaniu Daniela Kozika nie mógł za wiele uczynić.

Mazur jednak w pierwszej części meczu przeważał i dyktował grę, choć do przerwy bramki nie zdobył. Najlepsza okazja ku temu była w 34 minucie, po rzucie wolnym z 18 metrów w wykonaniu Łukasza Kiełbasy fantastyczną paradą popisał się Mateusz Matracki, bramkarz Ząbkovii.

W drugiej połowie meczu podopieczni trenera Artura Kapeli zostali zepchnięci do defensywy. Na 2:0 podwyższył w 61 minucie Piotr Augustyniak. Doskonałe podanie z prawej strony boiska od wprowadzonego kilka minut wcześniej zawodnika z pierwszoligowym doświadczeniem - Damiana Świerblewskiego, Augustyniak zakończył celną główką.Mazur ruszył dopiero do odrabiania strat w końcówce spotkania. Najpierw kilka groźnych kontr kończyło się na linii obrony Ząbkovii, bądź niecelnych strzałach na bramkę, jednak w 87 minucie nasz zespół zdobył kontaktowego gola.

Podanie od Damiana Surmaka trafiło do Bartosza Wiśniewskiego a pomocnik Mazura strzałem obok wychodzącego Matrackiego trafił do siatki. Niestety, zabrakło szczęścia aby wyrównać. W doliczonym czasie gry Matracki został bohaterem meczu, piękną paradą broniąc strzał głową Komorowskiego i ratując Ząbkovię przed stratą punktów.

Mazur po fatalnym meczu tydzień temu z Mławianką Mława, w Ząbkach zagrał dobry pojedynek, jednak zabrakło skuteczności, aby wywieźć z trudnego terenu punkty.

Niestety, sytuacja w tabeli staje się dla gostynińskiej drużyny coraz gorsza. Mazur z 14 punktami jest na 14 miejscu, czyli trzecim od końca a w tej kolejce po dość niespodziewanych zwycięstwach nasz zespół w tabeli wyprzedziły Wkra Żuromin (1:0 z Mławianką Mława) i Korona Ostrołęka (2:1 z Mazovią).

Kolejne spotkanie - 14 kolejki - nasz zespół zagra na własnym boisku w sobotę, 3 listopada 2018 r. o g. 11:00 z Mazovią Mińsk Mazowiecki.

Ząbkovia Ząbki - Mazur Gostynin 2:1

Bramki: 14' Daniel Kozik, 61' Piotr Augustyniak - 86' Bartosz Wiśniewski Zabkovia: Mateusz Matracki - Bartłomiej Balcer, Daniel Kozik (66' Patryk Szeliga), Daniel Nawrocki (74' Kewin Przygoda), Krystian Lewandowski, Andrej Rohozin (80' Patryk Kozierkiewicz), Bartosz Wybraniec (54' Damian Świerblewski), Przemysław Szulakowski, Paweł Barzyc, Piotr Augustyniak, Przemysław Bella;

trener: Michał Pulkowski

Mazur: Klaudiusz Kurek - Filip Skupiński, Piotr Dutkiewicz, Arkadiusz Majchrzak, Łukasz Kiełbasa - Bartłomiej Dębicki, Damian Surmak, Mateusz Ostrowski (61' Bartosz Komorowski), Michał Patora (69' Eryk Przybylski) -  Rafał Wilamowski (76' Bartosz Wiśniewski), Jakub Kustra;

trener: Artur Kapela,

asystent trenera: Paweł Kowalski

żółte kartki: Komorowski, Dębicki

Źródło: Mazur Gostynin