Reklama

[ZDJĘCIA] Łukasz Flejszer zdobył srebrny medal trójboju skawińskiego

Opublikowano:
Autor:

[ZDJĘCIA] Łukasz Flejszer zdobył srebrny medal trójboju skawińskiego  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Klub sportowy OPTIMA Skawina w dn. 23 września 2018 r. był organizatorem imprezy sportowej dla uczestników kolarstwa, biegania i jazdy na rolkach. Zawody rozgrywane pod hasłem „Pokonaj Focha” od 2013 roku corocznie przyciągają miłośników aktywnego wypoczynku.

Klub sportowy OPTIMA Skawina w dn. 23 września 2018 r. był organizatorem imprezy sportowej dla uczestników kolarstwa, biegania i jazdy na rolkach. Zawody rozgrywane pod hasłem „Pokonaj Focha” od 2013 roku corocznie przyciągają miłośników aktywnego wypoczynku.

Duży wybór konkurencji i dystansów zarówno dla dzieci, młodzieży i dorosłych sprawia, że zawody są doskonałą okazją do wspólnej zabawy dla całych rodzin. W VI edycji Pokonaj Focha zawodnicy pobijali nie tylko rekordy życiowe w konkurencjach w których brali udział, ale także w ilości startujących zawodników, których łączna suma wyniosła 809 sportowców z całej Polski, Czech, Słowacji.

Tradycją stało się, że wyścigi rozpoczęły dzieci w biegach na 200 i 1000 metrów, których w tym roku wystartowało 164. Następnie do rywalizacji przystąpili najmłodsi w konkurencji rowerki biegowe, ukończyło ją 22 maluchów. W wyścigach rowerowych na 1800 metrów rywalizowało 56 zawodników, a na rolkach 78.

Na dystansie 1800 metrów w konkurencji rolki miasto Gostynin reprezentowała Liwia Sudomir, która zajęła 25 miejsce w kategorii wiekowej 2008 i młodsi. 

W godzinach popołudniowych konkurowali ze sobą dorośli zawodnicy, których w poszczególnych konkurencjach wzięło udział: 126 rolkarzy, 107 rowerzystów, 114 biegaczy na 10 km i 142 na 5 km.  

W głównym wyścigu rolkarskim na dystansie 10 km pochodzący z Gostynina Łukasz Flejszer (instruktor wrotkarstwa UKS Zwoleń-Team) zajął wysokie II miejsce (open) po emocjonującym finiszu do ostatnich metrów z czasem 00:18:26, natomiast jego podopieczny Mateusz Chojnacki (UKS Zwoleń-Team) uplasował się na II miejscu w kategorii M20.

Po zmaganiach rolkarskich Łukasz i Mateusz rywalizowali w konkurencji kolarstwo szosowe również na dystansie 10 km, w której to zajęli w morderczym tempie 45,5 km/h wysokie miejsca 7 i 8 (open), co dało II miejsce w kategorii M30 i I miejsce w kategorii M20.

Dopełnieniem zmagań rolkarskich i rowerowych był 5km bieg, do którego Łukasz Flejszer przystępował z 30 sekundową przewagą nad głównym rywalem z Czech.

- Po pierwszych 2,5km czas niezadowalający 00:09:40… Walka z upływającymi sekundami o pierwsze miejsce w trójboju… Niestety na kolejnej pętli brakowało lekkości, pociągnięcia w nodze, dobrego rytmu. Suma czasów ze zmagań rolkarskich, rowerowych, biegowych dały mi II miejsce w TRÓBOJU „FOCHATHLON” VI zmagań Pokonaj Focha, z którego jestem bardzo zadowolony (łączny czas 00:54:02). Przed naszym klubem ostatnie zmagania rolkarstwa szybkiego w Grójcu 7 października, a w okresie jesienno-zimowym oprócz szlifowania formy na kolejny sezon startów, część zawodników zamieni rolki na łyżwy. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do początkującej grupy z nauki jazdy na rolkach w każdy poniedziałek o godz. 18:30 na hali MOSiR w Gostyninie, ul. Kutnowska 7A - mówi Łukasz F. 

http://wyniki.datasport.pl/results2674/

Źródło: Gmina Gostynin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE