Reklama

Zwoleń rządził w Bydgoszczy! Rekord Flejszera [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Zwoleń rządził w Bydgoszczy! Rekord Flejszera [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Za nami największa impreza biegowa w Bydgoszczy, czyli trzecia edycja PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego. W zawodach rolkarskich nie mogło zabraknąć reprezentantów UKS Zwoleń-Team. Trener drużyny, Łukasz Flejszer nie miał sobie równych i poprawił swój rekord trasy z roku ubiegłego o 1 min i 4 s.

Za nami największa impreza biegowa w Bydgoszczy, czyli trzecia edycja PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego. W zawodach rolkarskich nie mogło zabraknąć reprezentantów UKS Zwoleń-Team. Trener drużyny, Łukasz Flejszer nie miał sobie równych i poprawił swój rekord trasy z roku ubiegłego o 1 min i 4 s.

Festiwal oficjalnie rozpoczął się już w sobotę 26 maja, kiedy to blisko 300 uczestników zmierzyło się z wyzwaniem „Szybkiej Setki” - testu biegowego na 100 metrów. Uczestnicy startowali z profesjonalnych bloków, a każdy z nich miał zmierzony czas z dokładnością do setnej części sekundy.

W ramach imprezy rozegrano: bieg na 10 kilometrów, półmaraton, maraton drużynowy, zawody rolkarskie (10 i 21 km) oraz animacje sportowe dla dzieci i młodzieży. 

W niedzielę, 27 maja na trasę ruszyli już bohaterowie głównej części rywalizacji, którzy musieli zmierzyć się nie tylko z dystansem, ale także upalną pogodą.

Punktualnie o godzinie 9:00 wystartowali rolkarze, rywalizujący na trasie 10 kilometrów (rolki fitness – wysoki but, koła do 90 mm) oraz Rolkarskiego Półmaratonu (rolki szybkie – koła do 125 mm).

10-km dystans zdominował gostyninianin Łukasz Flejszer /UKS Zwoleń-Team/, który poprawił swój rekord trasy z roku ubiegłego o 1 min i 4 s /czas 00:17:04/ w tempie 35,2km/h.

Ponadto rywalizację na dwukrotnie dłuższym odcinku podjęła Paulina Przybysławska /UKS Zwoleń-Team/ zajmując II miejsce w kat. K30.

W strefach animacji przygotowanych przez PKO Bank Polski można było zobaczyć pokazy pierwszej pomocy oraz skorzystać z porad zdrowotnych i dietetycznych.

Do wspólnej zabawy zachęcali goście specjalni zawodów: Karolina Gorczyca, Paweł Januszewski oraz Sebastian Chmara.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE