Reklama

Zwoleń-Team z 4 złotymi medalami Mistrzostw Polski

Opublikowano:
Autor:

Zwoleń-Team z 4 złotymi medalami Mistrzostw Polski - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Dwa dni niesamowitych emocji, łez szczęścia i porażki. 2-3 czerwca na 200 metrowym torze wrotkarskim w Dusznikach-Zdroju zakończyły się Torowe Mistrzostwa Polski we Wrotkarstwie Szybkim, w których udział wzięło ponad 300 licencjonowanych zawodników i zawodniczek z całej Polski oraz kilkoro zawodników z Czech. Z imprezy 4 złote medale przywieźli wrotkarze UKS Zwoleń-Team.

Dwa dni niesamowitych emocji, łez szczęścia i porażki. 2-3 czerwca na 200 metrowym torze wrotkarskim w Dusznikach-Zdroju zakończyły się Torowe Mistrzostwa Polski we Wrotkarstwie Szybkim, w których udział wzięło ponad 300 licencjonowanych zawodników i zawodniczek z całej Polski oraz kilkoro zawodników z Czech. Z imprezy 4 złote medale przywieźli wrotkarze UKS Zwoleń-Team. 

Pomimo niesprzyjających prognoz pogody udało się rozegrać wszystkie planowane konkurencje mistrzowskie. Zawodom towarzyszyły również starty mastersów (również o tytuły MP) oraz dzieci (również w osobnych kategoriach fitness). 

Impreza o najwyższej randze okazała się dużym sukcesem organizacyjnym i doskonałą promocją wrotkarstwa szybkiego w Polsce (dzięki transmisji on-line całych zawodów).
https://www.youtube.com/watch?v=_BOVlm8j-rQ&t=15827s

Tradycyjnie prym wiedli zawodnicy UKS Orlicy Duszniki Zdrój, TUKS Roztocze Tomaszów Lubelski, UKS Znicz Kłodzko (kluby sportowe z 15 letnim doświadczeniem, z klasami sportowymi, z bazą sportową – specjalistycznymi torami o 200 metrowej pętli i profilowanymi łukami). 

Ponadto do walki o medale pretendowali mocni zawodnicy z Tomaszowa Mazowieckiego (KS Pilica i IUKS Dziewiątka – z sekcji łyżwiarstwa szybkiego), Legii Warszawa i UKS Zryw Słomczyn. 

Pierwsze medale Torowych MP (w tym CZTERY ZŁOTE) wywalczyli reprezentanci jednego z nowych klubów w Polskim Związku Sportów Wrotkarskich – UKS Zwoleń-Team /powiat gostyniński/:

Maja Michalska – kat. juniorka B – 1 medal złoty na 5000 m „na punkty” 
Łukasz Flejszer – kat. masters – 3 medale złote na: 500 m sprint, na 3000 m i 1000 m

Pozostałe wyniki UKS Zwoleń-Team:

KLAUDIA TYSZKIEWICZ – juniorka C
300 m sprint – III m w półfinale /miejsce 5-6/
3000 m na eliminacje – I miejsce w półfinale, w finale pominięta – błąd sędziów podczas wpisywania na listy elektroniczne 
500 m sprint – VI miejsce w finale
2000 m na punkty – IV miejsce /do trzeciego zabrakło 1 pkt/

ADA KAFARSKA - kadetka
300 m sprint – III m w półfinale na 300 metrów /miejsce 5-6/
5000 m na eliminacje – V miejsce w finale /na 19 zawodniczek/
500 m sprint – IV miejsce w finale
3000 m na punkty – V miejsce

OSKAR BERLIŃSKI - kadet
300 m sprint – dyskwalifikacja za falstarty
5000 m na eliminacje – IX miejsce
500 m sprint – V miejsce w półfinale
3000 m na punkty – XV miejsce

MAJA MICHALSKA – juniorka B
500 m sprint – czas z ćwierćfinału nie daje awansu do półfinału
5000 m na eliminacje – VI miejsce /na 22 zawodniczki/
1000 m sprint – IV miejsce w finale
5000 m na punkty – I miejsce /ZŁOTY MEDAL Torowej Mistrzyni Polski/

ŁUKASZ FLEJSZER - masters
500 m sprint – I miejsce /ZŁOTY MEDAL Torowego Mistrza Polski/
3000 m – I miejsce /ZŁOTY MEDAL Torowego Mistrza Polski/
1000 m sprint – I miejsce /ZŁOTY MEDAL Torowego Mistrza Polski/

PAULINA PRZYBYSŁAWSKA – seniorka
500 m sprint – IV miejsce w półfinale

”Na starcie widzieliśmy nowe teamy –  Akademię Sportowego Rozwoju Natalii Czerwonki (z obecną w Dusznikach medalistką olimpijską).
Moi zawodnicy zrobili ogromny postęp od ubiegłorocznych MP (w Tomaszowie Lubelskim zajmowaliśmy miejsca między: 15, a 19). 

Po Torowych MP w Dusznikach 2018 wyniki moich podopiecznych bardzo cieszą… zajęte IV miejsca (o 0,1s do trzeciego) na pewno pozostaną w pamięci, niedosyt, ale taki jest sport. Specjalistyczny tor, który w przyszłości powstałby w Gostyninie na pewno przyczyniłby się do osiągania wysokich wyników sportowych na Torowych Mistrzostwach Polski oraz międzynarodowej arenie.

Wykonana systematyczna praca w okresie zimy, wiosny, doskonalenie umiejętności technicznych, dobieranie obciążeń w porównaniu z ubiegłym rokiem okazała się dużym skokiem i dobrym prognostykiem na nadchodzące Uliczne Mistrzostwa Polski, Puchary Polski w 2018. 

- Serdecznie dziękuję zawodnikom za ambitną walkę z utytułowanymi zawodnikami  naszego kraju (w tym zeszłorocznymi Mistrzyniami Polski). Dziękuję rodzicom/opiekunom za słowa otuchy, wsparcie, dowóz oraz sponsorowi kasków - firmie CAPITAL CARS.  Nasz udział i nawiązanie walki z elitą (w tym 4 złote medale) z całą pewnością były świetną wizytówką dla Miasta i Gminy Gostynin !” – mówi trener: Łukasz Flejszer

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE