reklama
reklama

Audioriver to nie tylko impreza na plaży. W dzień będzie muzyka na starówce i panele dyskusyjne

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Portal Płock

Audioriver to nie tylko impreza na plaży. W dzień będzie muzyka na starówce i panele dyskusyjne  - Zdjęcie główne

foto Portal Płock

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości GostyninTradycyjnie już festiwal Audioriver wychodzi poza teren plaży nad Wisłą. W sobotę 30 lipca, w drugim dniu festiwalu, tradycyjnie będzie można potańczyć na Starym Rynku, ale też posłuchać kilku paneli dyskusyjnych. Ta część festiwalu nazwana została "Sobótką".
reklama

W piątkowy wieczór, po trzyletniej przerwie, festiwal Audioriver wróci na plażę nad Wisłą w Płocku. Zabawa będzie trwała do białego rana. W oczekiwaniu na sobotnią imprezę warto zajrzeć na Stary Rynek - ta część imprezy jest niebiletowana, dostępna dla wszystkich. Będzie można bawić się w rytmie muzyki elektronicznej, ale posłuchać też kilku paneli dyskusyjnych. W jednym z nich udział weźmie nawet Piotr Orlicz-Rabiega - szef Audioriver. 

Odpowiedzialność społeczna w świecie kultury – obowiązek czy przekraczanie granic artystycznej twórczości?

Czy tak burzliwe czasy, jak współczesne oddziaływują na artystów, którzy mają o czym mówić, mają postawy, które chcą wspierać lub przeciw którym się buntują? Dlaczego twórcy coraz częściej zabierają głos na tematy społeczne? Jaka jest definicja autentyczności współczesnego artysty? 

reklama

W dyskusji wezmą udział: Dorota Masłowska, pisarka, autorka głośnej "Wojny polsko-ruskiej pod flagą biało-czerwoną", za którą otrzymała Paszport Polityki; Xawery Żuławski, reżyser filmów „Mowa ptaków” i „Wojna polsko-ruska”, a także takich seriali, jak „Odwilż” (HBO), czy „Krew z krwi” (TVN), którego najnowszy film, „Apokawixa”, wejdzie do kin 7 października; Iwona Skwarek,  piosenkarka, tekściarka, producentka muzyczna i DJ’ka, połowa duetu Rebeka, która właśnie wydała swój pierwszy solowy singiel pod szyldem Iwona Skv, a także Michał Słodowy i Radek Krzyżanowski z duetu Beskres, czyli przedstawiciele doskonale znanego w Polsce zespołu Kamp!. Prowadzenie: Jacek Sobczyński (NewOnce). 

reklama

Dziennikarstwo muzyczne pod ścianą

O kryzysie tej specjalizacji dziennikarskiej, polityce tożsamościowej w krytyce muzycznej, zmianach w dziennikarstwie muzycznym związanych z nową technologią, social mediami i rewolucją na rynku mediów, porozmawiają: Michał Michalski – współzałożyciel i CEO newonce.media; Dominika Janik – dziennikarka związana z magazynem „Dwutugodnik", współprowadząca audycji okołomuzycznej „Love-Hate” w Radiu Kapitał oraz Łukasz Kamiński, dziennikarz działu kultura, pracujący w „Gazecie Wyborczej” od ponad 20 lat. Prowadzenie: Aga Sielańczyk (Kmag). 

Współczesne priorytety a festiwale muzyczne: tolerancja, prawa człowieka i zdrowie psychiczne – w jakiej kolejności?

reklama

Festiwal to z założenia bezpieczna przestrzeń nieskrępowanej ekspresji, w której każdy może być sobą. Audioriver, poza działalnością muzyczną, otwarcie zabiera głos w tematach społecznych, a ważnym elementem jego tegorocznej edycji jest katalog zasad bezpieczeństwa i dobrych praktyk. Jak sprawić, by tolerancja nie była jedynie pustym sloganem? Czy festiwal to miejsce, gdzie możemy uczyć się akceptacji, rozmawiać o tożsamości, inkluzywności i o naszym, nie zawsze przecież najlepszym, samopoczuciu? O współczesnych priorytetach porozmawiają: Przemek Pstrongowski  i Aleksandra Badurska z duetu Ikarvs, których improwizacje instrumentalno-wokalne doświadczycie na Chillout Stage; Anna Cyklińska, psycholożka i psychoterapeutka, prowadząca platformę o zdrowiu psychicznym @psychoedu_ na Instagramie, członkini Fundacji Można Zwariować i współprowadząca podcast o tej samej nazwie; Jarosław Jagura, adwokat współpracujący z Helsińską Fundacją Praw Człowieka, zajmujący się sprawami z zakresu równego traktowania i zakazu dyskryminacji. Prowadzenie: Marta Ciastoch (Noizz.pl)

reklama

20 lat rynku festiwalowego, 2. lata pandemii – branżowe podsumowania przyszłości festiwali muzycznych i koncertów.

Jakie największe szkody wyrządziła pandemia w branży rozrywkowej? W obliczu pandemii i wojny w Ukrainie czy powinno się od artystów, ale też i organizatorów wymagać zaangażowania społecznego, politycznego, ekologicznego? Czy wydarzenia online mają sens i są kolejnym etapem rozwoju sceny muzycznej? Kondycję branży po pandemicznej przerwie ocenią Piotr Orlicz–Rabiega, szef festiwalu Audioriver; Karolina Wanat reprezentująca OFF Festival i The Great September Showcase Festival; Jurek Przeździecki, czyli jeden z najbardziej znanych polskich producentów muzyki elektronicznej, Bartosz Troński, członek zarządu Ebilet.pl, czyli czołowej bileterii w branży kulturalno-rozrywkowej w Polsce. Panel poprowadzi współpracujący od lat z Gazetą Wyborczą, Łukasz Kamiński. 

Racjonalna polityka narkotykowa – metody i konsekwencje społeczne

Jak wygląda profilaktyka, edukacja i redukcja szkód z zakresu substancji psychoaktywnych? Jak można zwiększyć bezpieczeństwo w tym zakresie i wprowadzić racjonalne kroki? Jakie rozwiązania zastosowano w innych krajach? Czy są możliwe do wprowadzenia w Polsce? O tych i innych aspektach polityki narkotykowej porozmawiają: Jerzy Afanasjew, aktywista i edukator, który zajmował się problematyką substancji psychoaktywnych m.in. w Społecznej Inicjatywie Narkopolityki; Adrianna Randak, adwokatka procesowa, uczestnicząca wcześniej w projekcie SIN wspierającym prawnie m.in. osoby osadzone, a aktualnie jedna ze specjalistek poradni psychoaktywnej oraz Weronika Lewicka psychoterapeutka, specjalistka terapii uzależnień i seksuolożka, która od początku swojej pracy zawodowej zajmuje się równolegle edukacją narkotykową, seksualną, profilaktyką HIV i promowaniem zdrowia psychicznego w kulturze klubowej. Rozmowę poprowadzi Damian „Mestosław” Sobczyk, twórca internetowy, aktywista organizacji pozarządowych zajmujących się polityką narkotykową i redukcją szkód. 

W programie Audioriver Sobótka nie zabraknie też wrażeń muzycznych. Jak co roku, podczas dziennej części Audioriver w blasku słońca na Starym Rynku wystąpią artyści z różnych stron Polski. W piątek, na dziennej scenie festiwalu wystąpią Vidno i Matt S, a w sobotę w tym miejscu będzie można usłyszeć takich artystów, jak Marika Srbinovska, Rafa’EL live, Enigmatic i kappa e ravve. 

Pełen program festiwalu oraz Sobótki, wraz z harmonogramem godzinowym, zostanie niebawem ogłoszony. 

Cały czas w sprzedaży są karnety dwudniowe oraz bilety na pojedyncze dni imprezy. Karnety trzydniowe zostały wyprzedane. 

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu portalplock.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama