reklama
reklama

Drapieżniki zaryczą po zmroku. Chcesz wtedy być w zoo w Płocku?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Miecznik

Drapieżniki zaryczą po zmroku. Chcesz wtedy być w zoo w Płocku? - Zdjęcie główne

Zoo po zmroku w 2023 r. | foto Tomasz Miecznik

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gostynin Płocki ogród zoologiczny zaprasza na niecodzienne zwiedzanie placówki. Będzie to wyjątkowa okazja by zobaczyć, co się tam dzieje już po zamknięciu bramy.
reklama

Zoo w Płocku cieszy się bardzo duża popularnością. Ale zaprasza maksymalnie do godz. 19:00 (w miesiącach letnich). Co się w nim dzieje gdy zapada ciemność?

- Oczywistymi przedstawicielami zwierząt nocnych są nietoperze, sowy czy jeże. Ale co z pozostałymi zwierzętami? Czy w nocy śpią słonie i foki? Co robią tygrysy czy pantery? A co z mieszkańcami herpetarium? - czytamy na stronie zoo.

Odpowiedzi te i inne pytania możecie znaleźć w piątek 19 kwietnia w trakcie wyjątkowych spacerów z przewodnikami podczas wydarzenia „ZOO po Zmroku”.

Płock. Zoo zaprasza

Sprzedaż biletów rozpocznie się we wtorek 2 kwietnia o godz. 12:00 przez stronę internetową:  www.bilety.zoo.plock.pl. Przed rokiem wejściówki rozeszły się błyskawicznie, bo miejsc jest niewiele.

- Zwiedzanie odbędzie się w dwóch opcjach godzinowych do wyboru: 19:30 i 21:00. Spacery potrwają ok. 1,5 godziny w grupach maksymalnie 25 osobowych - informuje ogród.

Niezbędnym dodatkiem podczas tej wizyty będą latarki.

Zoo w Płocku. Prawie 600 gatunków

Przypomnijmy, że pomysł założenia ogródka przyrodniczego na potrzeby dydaktyczne dla szkół miasta Płocka już wysunęła w 1919 r. Maria Macieszyna – nauczycielka biologii i aktywna działaczka kulturalno – oświatowa. Za pośrednictwem Towarzystwa Ogrodniczo - Pszczelarskiego, którego była współzałożycielką i sekretarzem, złożyła wniosek w tej sprawie do Dozoru Szkolnego. Ostatecznie jej projekt nie został zrealizowany.  

Płocczanie doczekali się otwarcia ogrodu 1 maja 1951 r. Było to zoo fauną krajową – można było oglądać jelenie, niedźwiedzie, wilki, lisy, ptaki, gady, ryby.

Obecnie Płocki Ogród Zoologiczny, położony na unikalnym, malowniczym obszarze, jest ogólnodostępnym miejscem aktywnej rekreacji mieszkańców Płocka, a także województwa mazowieckiego. Naturalne środowisko wysokiej skarpy wiślanej stwarza korzystne warunki dla hodowli dzikich zwierząt, w tym gatunków najrzadszych, prezentowanych w nielicznych ogrodach zoologicznych.

W placówce hodowanych jest ok. 580 gatunków zwierząt, w tym wiele okazów cennych, rzadko spotykanych w innych ogrodach.

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu portalplock.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama