Reklama

Reklama

Kolejowa będzie przejezdna. Kierowcy pojadą nią jeszcze dziś

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miasta Płocką

Kolejowa będzie przejezdna. Kierowcy pojadą nią jeszcze dziś - Zdjęcie główne

foto Urząd Miasta Płocką

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gostynin To dobra wiadomość na święta. Zakończyła się przebudowa ul. Kolejowej. Jeszcze dziś pojadą nią kierowcy, a już od piątku na dawne trasy wrócą autobusy Komunikacji Miejskiej.

Reklama

Jak podaje urząd maista, drogowcy uruchomią przejazd przez ul. Kolejową w czwartek 23 grudnia ok. godz. 17.00. 

W magistracie przypominają, jak duże znaczenie dla układu komutacyjnego Płocka i okolic ma ta droga. Dla mieszkańców osiedli położonych w centrum i północnej części miasta ul Kolejowa– wraz z mostem im. Legionów Piłsudskiego oraz ul. Kutnowską – jest najkrótszą drogą w kierunku Gostynina oraz Strzelec i miejscowości Sójki, gdzie znajduje się węzeł drogowy na autostradzie A1. 

Inwestycja była rozległa. Ulica została przebudowana w dwóch etapach. Przed kilkoma laty zmodernizowany został odcinek leżący między ul. Zieloną, a Kutnowską, a teraz przyszedł czas na kolejny etap prac. 

- Polegał przede wszystkim na budowie odwodnienia – podaje Hubert Woźniak z referatu informacji miejskiej Urzędu Miasta Płocka. - Kolektor deszczowy, który powstał zbiera wodę ze zmodernizowanego odcinka i odprowadza ją do zbiornika retencyjnego, znajdującego się między stadionem Stoczniowca, a wałem przeciwpowodziowym – tłumaczy.

Drogowcy zbudowali także nową nawierzchnię, chodniki, zatoki autobusowe, zamontowali nowe oświetlenie oraz nowa sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu z ul. Kościelną. 

- Zlecamy kompleksowe przebudowy ulic – komentuje prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski. - Dzięki temu drogi te będą służyć pokoleniom, pozostając przez wiele lat w dobrym stanie – dodaje. 

Koniec budowy to jednak nie koniec obecności drogowców na Kolejowej. Wrócą oni tam na wiosnę. - Kiedy zrobi się ciepło wykonają docelowe  oznakowanie poziome oraz zajmą się pielęgnacją zieleni – podają w płockim ratuszu.

Całkowita wartość inwestycji sięgnęła 6,4 mln zł. Miejski Zarząd Dróg uzyskał dofinansowanie do przebudowy ul. Kolejowej z rezerwy subwencji ogólnej ministerstwa infrastruktury w wysokości nieco ponad 1,9 mln zł.

Artykuł pochodzi z portalu portalplock.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy