Reklama

Reklama

Miliony dla działkowców. Kto może skorzystać z dofinansowania?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: mars

Miliony dla działkowców. Kto może skorzystać z dofinansowania? - Zdjęcie główne

foto mars

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gostynin Rusza piąta edycja programu wsparcia województwa mazowieckiego, które skierowane jest do ogrodów działkowych i działkowców. Do rozdysponowania jest ponad 1,7 mln zł. Nabór wniosków trwa!

Reklama

To kolejna odsłona inicjatywy, która ma zachęcić mazowszan do wykorzystania potencjału ogródków działkowych. ROD-y mogą być przecież nie tylko miejscem wypoczynku, ale też aktywizacji i integracji całych rodzin.

W tegorocznej edycji programu "Mazowsze dla działkowców 2023" do rozdysponowania jest ponad 1,7 mln zł z budżetu województwa. W ramach programu samorządy mogą starać się o środki na budowę, odbudowę, modernizacje i remonty infrastruktury ogrodowej.

Pieniądze te mogą zostać wykorzystane na montaż sieci wodociągowej, elektrycznej, budowę parkingów, oświetlenia, ogrodzeń czy instalację monitoringu. Ponadto beneficjenci mogą przeznaczyć wsparcie na budowę czy odnowę miejsc rekreacji: boiska, siłownie zewnętrzne, deptaki czy place zabaw.

O dofinansowanie mogą ubiegać się ogrody działkowe. 

- W ramach wkładu własnego każda ze stron powinna zapewnić środki finansowe na pokrycie inwestycji minimum 80 proc. kosztów kwalifikowalnych w przypadku beneficjenta i 20 proc. w przypadku stowarzyszenia - podaje Marta Milewska, rzeczniczka prasowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. 

Maksymalna kwota dofinansowania w ramach programu „Mazowsze dla działkowców 2023” dla jednego ROD to 20 tysięcy złotych. 

Wnioski mogą składać jednostki samorządu terytorialnego województwa mazowieckiego, na których terenie znajdują się rodzinne ogródki działkowe. Szczegółowy zakres oraz warunki udzielania pomocy finansowej są określone w regulaminie dostępnym na stronie www.mazovia.pl Termin składania wniosków mija 15 marca.

Wnioski można składać osobiście w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie i w delegaturach urzędu oraz pocztą lub elektronicznie za pomocą profilu zaufanego ePUAP.

Artykuł pochodzi z portalu portalplock.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy