Reklama

Reklama

Miliony dla mazowieckich szpitali. Pieniądze trafią m.in. do placówki w Gostyninie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Miliony dla mazowieckich szpitali. Pieniądze trafią m.in. do placówki w Gostyninie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gostynin Ponad 44 mln zł w formie dofinansowania trafi do szpitali w województwie mazowieckim. Konkretne środki zostaną przekazane także do szpitala w Gostyninie. Co powstanie?

Reklama

Decyzję na przekazanie środków podjęli radni województwa mazowieckiego. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na niezbędne remonty i zakup wyposażenia, w tym specjalistycznego sprzętu.

– Przed nami bardzo trudny rok. Z jednej strony wojna w Ukrainie, z drugiej szalejąca inflacja - przypomniał Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. - Wszystko to przekłada się na sytuację gospodarczą, a co za tym idzie ceny i dostępność materiałów. Potrzeby jednak są ogromne. Tym razem przeznaczymy ponad 44 mln zł na remonty i doposażenie naszych szpitali.

Mazowieckie szpitale otrzymają w sumie ponad 44 mln zł dodatkowego wsparcia. Trafi ono zarówno do placówek stołecznych, jak i subregionalnych. 22 mln złotych zostanie przekazanych dla placówek subregionalnych - m.in. do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku i w szpitala w Gostyninie. 

Do placówki przekazanych zostanie 3,5 mln zł w 2022 roku i ponad 300 tys. zł w 2023 roku. Środki te zostaną przeznaczone na termomodernizację budynków szpitala psychiatrycznego w Gostyninie-Zalesiu. 

Na realizację tej inwestycji szpital pozyskał dofinansowanie w ramach RPO WM 2014–2020. Planowana jest m.in. przebudowa pawilonu nr 4, w tym: docieplenie ścian i dachu w ramach termomodernizacji i zmiana konstrukcji dachu wraz z pokryciem. 

Powstaną schody i podjazd dla niepełnosprawnych, a teren wokół budynku będzie utwardzony. Termomodernizacji poddane zostaną także magazyn techniczny i portiernia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy