Reklama

Reklama

Nagrodzono najzdolniejszych uczniów. Otrzymali stypendia [ZDJĘCIA]

Opublikowano: czw, 28 paź 2021 17:17
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gostynin Podczas październikowej Sesji Rady Miasta Gostynina nagrodzono dziewięcioro uczniów. Doceniono ich szczególne osiągnięcia w nauce oraz sukcesy w sporcie.

Reklama

Wyróżnienia, dyplomy i stypendia wręczono w czwartek, 28 października. Dziewięciu najzdolniejszych uczniów otrzymało je z rąk burmistrza Pawła Kalinowskiego i Andrzeja Redera, przewodniczącego rajców oraz Anny Majchrzak, radnej miejskiej. 

W tym roku wnioski o przyznanie stypendium miasta złożyło 11 kandydatów. Kryteria spełniło jednak dziewięć osób. To:

  • Małgorzata Cichońska - uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie - stypendium za szczególne osiągnięcia sportowe (sukcesy w tenisie stołowym - III miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików - gra podwójna, IV miejsce w Finale 65 Mazowieckiego TTS - Memoriał redaktora Janusza Strzałkowskiego oraz zajęcie miejsc punktowych w zawodach powiatowych, rejonowych w tenisie stołowym).
  • Antonina Osmolak - uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie - stypendium za szczególne osiągnięcia sportowe (sukcesy w tenisie stołowym - III miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików - gra podwójna, III miejsce w Finale 65 Mazowieckiego TTS - Memoriał redaktora Janusza Strzałkowskiego oraz zajęcie miejsc punktowych w zawodach powiatowych, rejonowych w tenisie stołowym).
  • Natalia Sarzała - uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie - stypendium za szczególne osiągnięcia sportowe (liczne sukcesy we wrotkarstwie szybkim na różnych dystansach - I miejsce w Ogólnopolskich zawodach sportowych „3 Roller CUP Koronowo” we wrotkarstwie szybkim (4000m), I miejsce w „Roller CUP Koronowo„ we wrotkarstwie szybkim (500m), III miejsce w Torowych Mistrzostwach Polski w jeździe szybkiej na wrotkach, w 2021 r. powołanie do Kadry Narodowej w jeździe szybkiej na rolkach w kategorii Kadet oraz zajęcie miejsc punktowych w innych zawodach rejonowych, halowych we wrotkarstwie szybkim).
  • Roksana Rękawiecka - uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie - stypendium za szczególne osiągnięcia sportowe - sukcesy w zawodach lekkoatletycznych - I miejsce w Ogólnopolskim Mitingu Lekkoatletycznym w Ciechanowie (bieg na 600 m), II miejsce (bieg 4x600 m), III miejsce w Mitingu „Mazovia Track Cup” w Piasecznie (bieg na 1000 m) oraz zajęcie miejsc punktowych w innych zawodach lekkoatletycznych).
  • Szymon Jędrzejewski - uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie - stypendium za szczególne osiągnięcia sportowe - sukcesy w tenisie stołowym - I miejsce w Memoriale Andrzeja Grubby w tenisie stołowym, II miejsce w I Grand Prix Mazowsza oraz zajęcie miejsc punktowych w zawodach powiatowych, rejonowych w tenisie stołowym.
  • Michał Pawłowski - uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej w Gostyninie - stypendium za szczególne osiągnięcia sportowe - liczne sukcesy we wrotkarstwie szybkim na różnych dystansach - II miejsce w Torowych Mistrzostwach Polski we wrotkarstwie szybkim, 5 medali na torowych Mistrzostwach Polski, III miejsce w klasyfikacji wielobojowej o Puchar Polski w jeździe szybkiej na wrotkach, powołanie przez Polski Związek Sportów Wrotkarskich na zawody Cadet Challange w Ostendzie oraz zajęcie miejsc punktowych w innych zawodach rejonowych, halowych we wrotkarstwie szybkim.
  • Maciej Lewandowski - uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie - stypendium za szczególne osiągnięcia w nauce - Certyfikat of Accomplishment 2020/21 umożliwiający udział projektu ucznia o tematyce sztucznej inteligencji w finale konkursu na projekty z użyciem sztucznej inteligencji.
  • Jakub Brzozowski - uczeń Technikum nr 3 w Zespole Szkół Technicznych w Płocku - stypendium za szczególne osiągnięcia w nauce - Certyfikat of Accomplishment 2020/21 umożliwiający udział projektu ucznia o tematyce sztucznej inteligencji w finale konkursu na projekty z użyciem sztucznej inteligencji.
  • Klaudiusz Mikołajczyk – absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku – stypendium za szczególne osiągnięcia w nauce (finalista w zawodach III stopnia XXXIX Olimpiady Języka Łacińskiego, doskonałe wyniki egzaminu maturalnego - powyżej 94% pkt z każdego zdawanego przedmiotu).

 

Przypomnijmy, po raz pierwszy stypendia dla najzdolniejszych uczniów przyznano w 2016 roku za rok szkolny 2015/16. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy