Reklama

Reklama

Orlen zapewnia: w wyniku fuzji nikt z PGNiG nie straci pracy. Podpisano porozumienie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Materiały prasowe

Orlen zapewnia: w wyniku fuzji nikt z PGNiG nie straci pracy. Podpisano porozumienie - Zdjęcie główne

foto Materiały prasowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gostynin PKN Orlen, PGNiG i organizacje związkowe podpisały porozumienie, którego kluczowym elementem jest gwarancja zatrudnienia. Chodzi o wszystkich zatrudnionych pracowników PGNiG.

Reklama

Jak przekonują w PKN Orlen, to kolejny, niezwykle ważny etap fuzji.

Czytaj więcej: Pożar niedaleko Płocka. Samochód stanął w płomieniach

– Aby skutecznie rywalizować, a nawet wyprzedzić konkurencję, musimy stale się zmieniać i poszukiwać nowych synergii w biznesie – mówił Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Orlen. - W tym celu budujemy silny koncern multienergetyczny, który swoją strategię opierać będzie na zróżnicowanych źródłach przychodów. Dlatego połączenie PKN Orlen i PGNiG to dla obu firm szansa na dynamiczny rozwój, którego najważniejszym elementem jest wykwalifikowana i doświadczona kadra. Chcemy, by unikalne kompetencje pracowników PGNiG były optymalnie wykorzystywane w nowym koncernie. Podpisane porozumienie, które wypracowaliśmy wspólnie ze związkami zawodowymi, jest tego gwarantem. 

Porozumienie zakłada 48-miesięczny okres obowiązywania gwarancji zatrudnienia dla pracowników PGNiG oraz 24-miesięczny okres niezmienności dotychczasowych warunków pracy i płacy na niekorzyść pracownika. Pracodawca zobowiązał się również do zapewnienia finansowania pracownikom PGNiG SA pakietu medycznego na dotychczasowych lub nie mniej korzystnych niż obecnie zasadach.

– Osiągnięte porozumienie jest wynikiem wielomiesięcznych rozmów i negocjacji oraz pełnego zaangażowania wszystkich uczestników – zaznaczyła Iwona Waksmundzka-Olejniczak, Prezes Zarządu PGNiG SA. - Wspólnie wypracowaliśmy rozwiązanie uwzględnia interes pracowników i potrzeby nowo powstającego.

Jak zapewniają w koncernie z Zakładem Produkcyjnym w Płocku, fuzja otwiera nowe możliwości rozwoju dla wykwalifikowanej i doświadczonej kadry. PKN Orlen, w zawartym porozumieniu, zobowiązał się do prowadzenia dla pracowników PGNiG programów szkoleniowych według najnowszych standardów. Będą one dostosowane do ich potrzeb i umożliwią dalszy rozwój zawodowy oraz podnoszenie kwalifikacji w nowoczesnym i dynamicznie rozwijającym się koncernie.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy