Paczkomaty zrewolucjonizowały rynek kurierski. Dla wielu to po prostu wygodna forma odebrania paczki - nie trzeba umawiać się z kurierem i ryzykować minięcia się z dostawcami. Na odebranie paczki jest 48 godzin, a paczkomatów jest w Płocku tak dużo, że praktycznie każdy mieszkaniec ma go w zasięgu maksymalnie kilkuminutowego spaceru.
InPost cały czas poszerza swoją ofertę i instaluje urządzenia w coraz to nowych lokalizacjach, np. lotniskach. Od kilku tygodni funkcjonują też paczkomaty w szpiatlach, póki co w 4 placówkach. Szpital św. Trójcy w Płocku znalazł się w tym dość elitarnym gronie. Urządzenie stoi w holu od grudnia, a został uruchomiony około miesiąc temu.
- Paczkomat zapewnia szybki i dyskretny odbiór przesyłek, zarówno pacjentom, jak i pracownikom szpitala. Ogranicza on ruch w placówce, co sprzyja bezpieczeństwu sanitarnemu. Kurierzy nie kręcą się już po szpitalu - mówi nam Patrycja Kuźniak-Łakomska, spec. ds. komunikacji społecznej w Szpitalu Świętej Trójcy. - Z paczkomatu możemy odebrać prawie wszystko, począwszy od niezbędnych rzeczy osobistych, po te przedmioty, które są potrzebne w czasie długotrwałego pobytu w szpitalu. Przykładowo na oddziale rehabilitacji pacjenci leżą po 2-3 tygodnie.
Nie zawsze w szpitalu leżą pacjenci z Płocka, czasami taniej i wygodniej jest po prostu wysłać paczkę za kilkanaście złotych, niż jechać kilkadziesiąt kilometrów. Paczkomat nie zastąpi oczywiście odwiedzin bliskich, ale może pomóc w transporcie, także tym, którzy nie mają samochodu.
Korzystają też pracownicy szpitala, którzy pracują w systemie zmianowym o różnych porach dnia i nocy.
Jeśli pacjenci sobie nie poradzą z odbiorem paczki, personel szpitala zawsze pomoże.
Pierwsze paczkomaty w polskich szpitalach stanęły w:
- Centrum Zdrowia Dziecka,
- Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie,
- Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach
- Szpitalu Świętej Trójcy w Płocku.
Pierwsza kupa w Miodolance. Płocki aquapark w części nieczynny!
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.