Reklama

Reklama

Porozumienie płockiej uczelni i szpitala. Na Winiarach będą się kształcić przyszli lekarze

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Mazowiecka Uczelnia Publiczna w Płocku

Porozumienie płockiej uczelni i szpitala. Na Winiarach będą się kształcić przyszli lekarze - Zdjęcie główne

foto Mazowiecka Uczelnia Publiczna w Płocku

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gostynin Mazowiecka Uczelnia Publiczna w Płocku, przy wsparciu samorządu województwa mazowieckiego, podpisała porozumienie z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym. W placówce na Winiarach będą się kształcić przyszli lekarze. List intencyjny w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik, dyrektor szpitala, Stanisław Kwiatkowski i rektor uczelni, Maciej Słodki.

Reklama

Jak przekonują w samorządzie województwa, to porozumienie ma ogromny wpływ dla regionu i jego mieszkańców. Trójstronna umowa, zawarta pomiędzy samorządem, szpitalem i uczelnią, ma rozszerzyć zadania dydaktyczne i badawcze szkoły. To też kolejny krok do uruchomienia kierunków lekarskich na Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku, o co od lat zabiega rektor Słodki.

- Dzisiejsze porozumienie to krok dalej – powiedział Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. - Dzięki współpracy mamy szansę w jednym z największych na północnym Mazowszu szpitali kształcić nową kadrę lekarzy, którzy w przyszłości będą dbać o zdrowie mieszkańców - przekonywał.

Jak podkreśla dyrektor szpitala, to także impuls do rozwoju dla obu instytucji. 

–  Nasza kadra medyczna i doświadczenie, jakim dysponujemy, dają nam możliwość podjęcia współpracy z uczelnią, bo jesteśmy w stanie zapewnić warunki do kształcenia przyszłych lekarzy – podkreślał Stanisław Kwiatkowski, szef placówki na Winiarach. - Porozumienie to szansa na sukcesywne przygotowanie kolejnych oddziałów i przekształcenie ich w oddziały kliniczne.

W Mazowieckiej Uczelni Publicznej od lat zabiegają o uruchomienie nowych kierunków medycznych. By to stało się faktem potrzebna jest m.in. zgoda Ministerstwa Edukacji i Nauki. Aby móc w ogóle ubiegać się o taką uczelnia musi poszerzać swoją bazę dydaktyczną w tym kierunku. Nowy wirtualny stół anatomiczny, który znajdzie się w zasobach płockiej szkoły, to jedno z takich działań. Kolejnym jest podpisany list intencyjny.

–  To duży krok w kierunku uruchomienia kształcenia lekarzy w Płocku – mówił rektor Maciej Słodki. - Prezydent RP Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, która umożliwia staranie się Państwowym Uczelniom Zawodowym o kształcenie na kierunku lekarskim. Będziemy gotowi z wnioskiem do Polskiej Komisji Akredytacyjnej w pierwszym kwartale przyszłego roku – zapewniał.

Artykuł pochodzi z portalu portalplock.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy