Reklama

Reklama

Powiat gostyniński ze wsparciem samorządu Mazowsza. W sumie to prawie 4,5 mln zł

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Urząd Marszałkowski

Powiat gostyniński ze wsparciem samorządu Mazowsza. W sumie to prawie 4,5 mln zł - Zdjęcie główne

foto Urząd Marszałkowski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gostynin Są pieniądze dla Centrum Kształcenia Zawodowego przy Gostynińskim Centrum Edukacyjnym oraz przebudowę pomieszczeń szkoły podstawowej w Szczawinie Kościelnym. Do powiatu trafią także środki na zakup samochodu terenowego i specjalistycznego sprzętu. Podpisano stosowne umowy w tej sprawie.

Reklama

Wartość dofinansowania, które trafi do powiatu gostynińskiego, to w sumie 4,4 mln zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na wsparcie konkretnych inwestycji Jak przekonywał Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego, poczas konferencji prasowej, to przykład współpracy między samorządami, na której zyskują mieszkańcy. 

- Nasz instrument wsparcia zadań ważnych pozwala realizować inwestycje, których wartość wynosi niejednokrotnie wiele milionów złotych – przypominał podczas konferencji marszałek Struzik. - W miarę możliwości rozszerzamy nasze programy wsparcia i dofinansowujemy najpotrzebniejsze projekty, tak by mieszkańcy nie musieli czekać na efekty przez długie lata – dodał.

Dzięki wsparciu środków zewnętrznych, przebudowana zostanie części pomieszczeń Szkoły Podstawowej w Szczawinie Kościelnym. Powstanie tam kotłownia gazowa wraz z całą infrastrukturą. 

Głównym celem inwestycji jest wymiana dwóch pieców na paliwa stałe, na dwa stojące kondensacyjne kotły z wewnętrzną instalacją gazu prowadzoną do zbiorników gazu płynnego. Dodatkowo w ramach inwestycji zdemontowane będą i zamurowane wybrane otwory okien i drzwi, przebudowana będzie instalacja centralnego ogrzewania oraz wodno-kanalizacyjna. Radni województwa mazowieckiego zdecydowali o przekazaniu z budżetu Mazowsza 249 tys. zł na ten cel.

Podpisano także umowę na utworzenie ponadlokalnego Centrum Kształcenia Zawodowego w Gostynińskim Centrum Edukacyjnym. Projekt zakłada kompleksową modernizację bazy dydaktyczno-szkoleniowej Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego. Pomysłodawcy chcą wznowić działalność stacji diagnostyki pojazdów, dlatego w ramach inwestycji wymienione zostaną instalacje elektryczne, hydrauliczne, wentylacyjne i centralnego ogrzewania. 

Jak usłyszeliśmy podczas konferencji, inwestycja obejmuje  wymianę okien i drzwi, budowę ścian działowych, wykonanie podłóg, odnowienie elewacji oraz kompleksowe wyposażenie stacji w sprzęt i urządzenia techniczne. Wykonany zostanie także plac manewrowy do prowadzenia szkoleń z praktycznej nauki jazdy dla kandydatów kategorii C. Całkowity koszt inwestycji to 6 mln zł z czego 4 mln zł przekaże samorząd województwa mazowieckiego.

Z kolei 120 tys. zł trafi do powiatu na zakup sprzętu specjalistycznego . Starostwo zakupi samochód terenowy oraz agregat prądotwórczy. Sprzęt będzie mógł być wykorzystywany m.in. w czasie kryzysów czy klęsk żywiołowych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy