Reklama

Reklama

Prawie 9 mln zł dla gmin, powiatów i organizacji pozarządowych. Wśród beneficjentów płocki szpital

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Prawie 9 mln zł dla gmin, powiatów i organizacji pozarządowych. Wśród beneficjentów płocki szpital - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gostynin Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej, środki na usuwanie barier architektonicznych i wsparcie dla organizacji pozarządowych - umowy na dofinansowanie z beneficjentami podpisał Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. Łączne wsparcie z budżetu Mazowsza, środków unijnych i PEFRON wyniosło ponad 8,9 mln zł.

Reklama

W płockiej delegaturze urzędu marszałkowskiego podpisano 12 umów z gminami, powiatami oraz organizacjami pozarządowymi z północnego Mazowsza. Blisko 6,6 mln zł zostanie przeznaczonych na termomodernizację budynków w Płocku, Płońsku oraz gminie Rybno.

- To się wpisuje w naszą politykę, mającej ograniczyć zużycie energii - przekonywał podczas konferencji prasowej Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. - Te projekty przyczynią się do tego, by po pierwsze zmodernizować obiekty użyteczności publicznej i po drugie ograniczyć koszty funkcjonowania tych placówek.

Wśród beneficjentów znalazły się dwie szkoły w Płońsku, dwie strażnice OSP Rybno oraz budynki Płockiego Zakładu Opieki Zdrowotnej. Obiekty te przejdą pełną termomodernizację. 

Jak zdradzono, dzięki środkom unijnym prace zostaną przeprowadzone na bloku H i K miejskiego szpitala przy ul. Kościuszki. Termomodernizację przejdą też przychodnia Świętej Trójcy przy ul. Miodowej i Centralny Ośrodek Rehabilitacji przy Tysiąclecia. Planowane prace obejmą m.in. zmianę elewacji, wymianę oświetlenia na LED-owe, modernizację systemu ogrzewania oraz instalację paneli fotowoltaicznych. 

Podpisano także umowy na wsparcie dla organizacji pozarządowych. Pieniądze otrzymały chociażby Akademickie Stowarzyszenie "Ambitni w Działaniu" oraz Fundacja "Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej - Młodzi Razem". 

Ponad 1,8 mln zł ze środków PEFRON przekazanych zostało zaś na likwidację barier architektonicznych. Powstaną nowe windy, zmiany w podjazdach do budynków, usunięte zostaną też inne przeszkody uniemożliwiające korzystanie z obiektów osobom niepełnosprawnym. Środki te trafiły do placówek z północnego Mazowsza - m.in. do liceum w Sierpcu.

Artykuł pochodzi z portalu portalplock.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy