Reklama

Reklama

Przedsiębiorstwa Oczyszczania Miasta z podwyższonym kapitałem zakładowym. - To konieczne

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miasta Gostynina

Przedsiębiorstwa Oczyszczania Miasta z podwyższonym kapitałem zakładowym. - To konieczne - Zdjęcie główne

foto Urząd Miasta Gostynina

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gostynin - Działając w imieniu POM w Gostyninie, złożyłam wniosek o dokapitalizowanie spółki – mówiła podczas sesji rady Agnieszka Korytkowska, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Oczyszczania Miasta. W jej opinii dodatkowe środki są konieczne by miejska spółka mogła dalej funkcjonować i się rozwijać.

Reklama

Podwyższenie kapitału zakładowego to jeden z punktów poniedziałkowej Sesji Rady Miasta Gostynina. To podczas  niej rajcy głosowali nad  powiększeniem go o 400 tys. zł (z 167 tys. zł do 576 tys. zł).

Jak tłumaczyła obecna podczas posiedzenia Korytkowska, prezes zarządu POM, to działanie konieczne. Tylko takie działanie ma zagwarantować dalszy rozwój przedsiębiorstwa.

- W trakcie 9 lat istnienia, spółka funkcjonowała na miarę swoich możliwości sprzętowych, finansowych, lokalowych i kadrowych, realizując w ograniczonym zakresie zadania dotyczące gospodarowania odpadami – przypomniała prezes POM. - Spółka nie przyniosła nigdy straty, a ostatnie dwa lata udowadniają, że jest możliwość rozwoju przedsiębiorstwa z korzyścią dla Gostynina i jego mieszkańców.

Przedsiębiorstwo dysponuje trzema śmieciarkami, a by spełnić wymagania zawarte w rozporządzeniu Ministra Środowiska, konieczny jest m.in. kolejny sprzęt. 

- Została zawarta umowa dzierżawy na kolejny sprzęt – pojazd bez funkcji kompaktującej – wyjaśniała prezes podczas sesji. - Dalsze perspektywy rozwoju przedsiębiorstwa są jednak ograniczone, przede wszystkim z powodu braku samodzielnych możliwości finansowych w tym zakresie - argumentuje.

Według prezes POM najefektywniejsza dla Gostynina wizja rozwoju Przedsiębiorstwa Oczyszczania Miasta, to przystępowanie samodzielne spółki do przetargów na odbiór odpadów od mieszkańców. To wymaga pieniędzy.

- Jest konieczność dalszej modernizacji i rozbudowy parku samochodowego, zmian lokalowych oraz zwiększenia zatrudnienia – przekonywała Agnieszka Korytkowska. - Rozwój w tym kierunku zapewniłby utrzymanie całości zysków z gospodarki odpadami w mieście, a w kolejnym etapie generowanie zysków z terenów okolicznych samorządów – dodała na zakończenie.

Radni przegłosowali wniosek.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy