Reklama

Reklama

Przyjęto budżet na 2023 rok. Ile na inwestycje?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UMG

Przyjęto budżet na 2023 rok. Ile na inwestycje? - Zdjęcie główne

foto UMG

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gostynin Rajcy miejscy zatwierdzili uchwałę budżetową na 2023 rok. Budżet Gostynina na trwający już rok został zatwierdzony. Jak będą kształtowały się dochody i wydatki w ciągu najbliższych 12 miesięcy? Sprawdziliśmy.

Reklama

Budżet Gostynina na 2023 rok przyjęli radni podczas sesji, która miała miejsce we wtorek, 29 grudnia. 12 radnych zagłosowało na "tak", jeden wstrzymał się od głosu, a dwóch było nieobecnych.

Zgodnie z planem budżetu, dochody Gostynina ustalono na ponad 88,5 mln złotych (w tym dochody bieżące w kwocie ponad 75 mln zł, a dochody majątkowe prawie 13,5 mln zł). Wydatki stanowić będą nieco ponad 95 mln zł. Oznacza to, że deficyt budżetu wyniesie ponad 6,5 mln zł. 

- Zostanie on pokryty przychodami z niewykorzystanych środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych - z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 zgromadzonych na wyodrębnionym rachunku bankowym oraz z kredytu - wyliczają w magistracie.

Ten ostatni zostanie zaciągnięty na ponad 6 mln zł.

Wśród największych wydatków zaplanowanych na 2023 rok znalazły się inwestycje. 7,8 mln złotych pochłonie rozbudowa Miejskiego Przedszkola nr 4 w Gostyninie. Zakres prac będzie duży i obejmie rozbudowę istniejącego budynku o część parterową.  Inwestycja realizowana będzie przy wsparciu pieniędzy z Rządowego Funduszu Polski Ład (6,7 mln zł wsparcia w ramach programu) oraz środków własnych (610 tys. Zł).

Ponad 8,8 mln zł kosztować będzie przedsięwzięci ujęte w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Chodzi o modernizację Miejskiego Centrum Kultury. 

- W 2023 roku wydatki na modernizację pokryte zostaną w części z Rządowego Funduszu „Polski Ład Programu Inwestycji Strategicznych” w kwocie 4.200.000,00 zł. Zakończenie realizacji zadania i końcowa płatność ze środków z Rządowego Funduszu „Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych” przewidziane jest w I kwartale 2024 r. - podają w urzędzie miasta.

2 mln zł pochłonie też podwyższenie kapitału zakładowego spółki miejskiej MPK. Środki te zostaną wykorzystane na przebudowę i modernizację oczyszczalni ścieków w Gostyninie. 

Ponad 1,2 mln zł wydanych zostanie na przebudowę boiska przy SP3 a blisko 1,8 mln zł na budowę drogi gminnej - ul. Mikulskiego, modernizację drogi miejskiej - ul. Kopernika i budowę kanalizacji deszczowej w czterech odcinkach tejże. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy