Reklama

Reklama

Są środki dla bezrobotnych. To wsparcie dla osób poniżej 30. roku życia

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Są środki dla bezrobotnych. To wsparcie dla osób  poniżej 30. roku życia - Zdjęcie główne

foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gostynin Jak podaje Powiatowy Urząd Pracy w Gostyninie, 39 osób (19 kobiet i 20 mężczyzn) bezrobotnych poniżej 30. roku życia może otrzymać środki w ramach projektu. Muszą być jednak zainteresowani tzw. bonem na zasiedlenie.

Reklama

To w ramach programu "Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie gostynińskim (IV)".

Uczestnikami projektu mogą być osoby młode w wieku 18-29 lat bez pracy, zarejestrowane w PUP jako bezrobotne, spośród których co najmniej 60% stanowią osoby, które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu (tzw. młodzież NEET) zgodnie z definicją osoby z kategorii NEET przyjętą w Programie Operacyjnym PO WER 2014-2020.

Osoby z kategorii NEET- to osoby młode, które spełniają łącznie trzy następujące warunki:

  • nie pracują,
  • nie kształcą się (tj. nie uczestniczą w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym albo zaniedbują obowiązek szkolny lub nauki),
  • nie szkolą się (tj. nie uczestniczą w pozaszkolnych zajęciach mających na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych, potrzebnych do wykonywania pracy).

Jak podają w powiatowym urzędzie, w procesie oceny będzie badane czy osoba brała udział w tego typu formie aktywizacji, finansowanej ze środków publicznych w okresie ostatnich 4 tygodni. Osoba, która brała udział w projekcie w jakiejkolwiek formie wsparcia w roku 2020 lub 2021, nie będzie mogła ponownie uczestniczyć w roku 2022.

Wsparcie dla osób młodych do 29. roku życia pozostających bez zatrudnienia będzie udzielane zgodnie ze standardami określonymi w Planie realizacji Gwarancji dla młodzieży w Polsce. Przy czym, okres 4 miesięcy, w ciągu których należy udzielić wsparcia liczony jest od dnia przystąpienia do projektu.

Wnioski można pobrać osobiście w siedzibie Urzędu lub ze strony internetowej gostynin.praca.gov.pl. Wnioski można składać osobiście w siedzibie Urzędu Pracy w Gostyninie, ul. Płocka 66/68.

Więcej informacji pod numerem telefonu (24) 269 71 78 lub osobiście w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Gostyninie (pokój 28).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy