Reklama

Reklama

Samorząd województwa ogłasza konkurs. Chce by Mazowsze miało hymn

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Michał Siedlecki

Samorząd województwa ogłasza konkurs. Chce by Mazowsze miało hymn - Zdjęcie główne

foto Michał Siedlecki

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gostynin Samorząd województwa mazowieckiego szuka utalentowanego autora, który stworzy „Pieśń o Mazowszu”. Ogłoszono konkurs, w którym do wygrania jest 10 tys. zł. – Chcemy, by ten utwór nas jednoczył – powiedział Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

Reklama

Ma to być krótki utwór, który przybliży mocne strony regionu. Pieśń powinna mieć trzy zwrotki, refren i pomóc w budowaniu tożsamości regionalnej.

Skąd pomysł na taki konkurs? Jak tłumaczył marszałek Struzik, pieśń o Mazowszu to coś, czego w województwie brakuje.

- Obecne województwo mazowieckie ma już prawie 24 lata. W tym czasie pozyskaliśmy flagę Mazowsza, mamy również herb - wspominał Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. - Brakuje jednak hymnu, dlatego teraz poszukujemy autora tekstu takiej pieśni, w którym chcielibyśmy przybliżyć województwo mieszkańcom Polski i Europy.

Konkurs skierowany jest do pełnoletnich mieszkańców województwa mazowieckiego. Każdy uczestnik może przesłać jedną autorską pracę.

- Czekamy na wyjątkowe dzieła, które nie tylko barwnie opowiedzą o naszym regionie, ale także zaktywizują Mazowszan – uzupełnia Struzik. - Chcemy, żeby ten utwór nas jednoczył. Aby wspólne wykonanie „Pieśni o Mazowszu” dawało nam wszystkim poczucie wspólnoty i dumy z tego, że jesteśmy mieszkańcami największego województwa w kraju.

W konkursie wezmą udział wyłącznie wcześniej niepublikowane i nienagradzane teksty. Prace powinny być krótkie (maksymalnie 800 znaków bez spacji), a tekst nie może mieć więcej niż 3 zwrotki. 

Jak podkreślają w samorządzie województwa, komisja konkursowa premiować będzie utwory zwracające uwagę m.in. na bogatą historię regionu, centralne położenie, walory przyrodnicze oraz różnorodność kulturową. 

- Wysoko oceniane będą teksty podkreślające najmocniejsze strony regionu np. nowoczesność, dynamiczny rozwój i atrakcyjność dla inwestorów oraz kładące nacisk na wartości takie jak: poczucie wspólnoty, solidarność, tolerancja i otwartość – podpowiadają w samorządzie.

Na autora najlepszej pracy czeka 10 tys. zł. Prace można przesyłać do 15 kwietnia. 

Zgłoszenia wraz z wypełnionym i podpisanym formularzem zgłoszeniowym oraz oświadczeniem należy przesłać na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. Jagiellońska 26, 03-719 Warszawa lub złożyć osobiście w punkcie kancelaryjnym na parterze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej 26, z dopiskiem na kopercie „Konkurs – Pieśń o Mazowszu”. 

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie mazovia.pl.

Artykuł pochodzi z portalu portalplock.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy