Sensacja w Kolumbii! Nastolatka z płockiego klubu z medalem mistrzostw świata!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Prywatne

Sensacja w Kolumbii! Nastolatka z płockiego klubu z medalem mistrzostw świata! - Zdjęcie główne

Zuzanna Maślana (z prawej) zdobyła brązowy medal MŚ do lat 20 | foto Archiwum Prywatne

Wiadomości Gostynin Wspaniała wiadomość dotarła z Ameryki Południowej, gdzie odbywają się Mistrzostwa Świata w lekkiej atletyce do lat 20. Reprezentantka MLKL Płock Zuzanna Maślana zdobyła brązowy medal w pchnięciu kulą.

To wielki i dość niespodziewany sukces 18-letniej mieszkanki Łącka. Konkurs odbył się w nocy z wtorku na środę.

A jak informację o medalu w kolumbijskim Cali przyjęli rodzice młodej sportsmenki?

- Czy jesteśmy zaskoczeni? Nie, nie jesteśmy, bo wierzyliśmy w naszą córkę. Jej sukces odebraliśmy z ogromną radością, dumą i szczęściem - podkreślają rodzice Zuzanny.

Reprezentantka MLKL Płock, gdzie trenuje pod okiem Mirosława Nisztora (trenerem kadrowym jest Przemysław Zabawski z Białegostoku) robi błyskawiczne postępy. Wśród rówieśniczek w kraju nie ma konkurencji. Przed rokiem z wynikiem 14,97 m zajęła 5. miejsce na Mistrzostwach Europy w Talinie, gdzie rywalizowała ze starszymi od niej zawodniczkami, gdyż ME w jej kategorii wiekowej zostały odwołane.

W tym roku doprowadziła rekord życiowy w pchnięciu kulą 4 kg do poziomu 15,68 m, zdobywając złoty medal mistrzostw Polski do lat 20. W 2022 r. zdobyła także brązowe medale w MP seniorek zarówno w hali, jak i na stadionie.

Brązowy medal Zuzanny Maślanej w mistrzostwach świata

Do Kolumbii nie poleciała w roli faworytki, bo sporo miotaczek legitymowało się lepszymi "życiówkami". Ale już w eliminacja Zuzanna pokazała się z bardzo dobrej strony, uzyskała piąty wynik - 15.51 m, tylko 17 cm słabszy od rekordu życiowego.

W finale emocje były niesamowite. Wprawdzie o rok starsze od Polki Miné De Klerk z RPA (17,17 m) oraz Turczynka Pinar Akyol (16,84 m) były poza zasięgiem rywalek, ale o trzecie miejsce na podium toczyła się niezwykle zacięta rywalizacja.

Lekkoatletka MLKL Płock walczyła fantastycznie. Rozpoczęła dość skromnie, od 15.03 m, ale w kolejnych próbach poprawiała rekord życiowy, łamiąc barierę 16 m - uzyskała 16.04 i 16.06 m!

Rywalki atakowały, były bardzo blisko wyniku Zuzanny. Dość powiedzieć, że ósma zawodniczka w stawce pchnęła zaledwie 33 cm bliżej od Polki, ale ostatecznie medal przyjedzie do Płocka!

Będąca w życiowej formie Zuzanna Maślana wywalczyła dla Polski pierwszy medal w MŚ U20 w Kolumbii, jest to także pierwszy w historii medal polskiej kulomiotki na juniorskim czempionacie globu.

Gratulujemy młodej sportsmence i życzymy kolejnych sukcesów!

Artykuł pochodzi z portalu portalplock.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.