Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Wisła Płock S.A.

Wisła Płock sprawiła prezent kibicom. Nafciarze pokonali Zagłębie Lubin! - Zdjęcie główne

foto Wisła Płock S.A.

Wiadomości Gostynin Pierwsza połowa była letnim widowiskiem, ale Łukasz Sekulski na początku drugiej odsłony szybko zdobył bramkę, a ta dała Nafciarzom kopa. Wisła Płock pewnie pokonała Zagłębie Lubin przy Łukasiewicza 34 i praktycznie zapewniła sobie utrzymanie w PKO Ekstraklasie.

Wisła Płock dzięki punktom zgromadzonym w rundzie jesiennej cały czas była na bezpiecznym miejscu, ale z każdym tygodniem margines błędu się kurczył. Między drużynami środka tabeli dystans jest naprawdę minimalny i dwa mecze bez wygranej mogą oznacząć kontakt ze strefą spadkową. A to byłby fatalny scenariusz dla Nafciarzy, którzy nie tylko chcą się utrzymać, ale też podgonić minuty młodzieżowców, bo do wymaganego limitu wciąż sporo brakuje.

Pavol Stano od kilku tygodni zapewniał, że limit chce wypełnić i mecz z Zagłębiem Lubin Wisła zaczęła z dwoma młodzieżowcami - Jakubem Szymańskim i Aleksandrem Pawlakiem. Do pierwszego składu wrócił też Łukasz Sekulski - serce i duch drużyny.

Zagłębie groźne w pierwszej połowie

Obie drużyny chciały grać w piłkę i budować swoje akcje od pierwszych metrów boiska. Sporo było jednak niecelnych podań, niedokładności w opanowaniu piłki, złych wyborów. Nafciarze często musieli wychodzić spod wysokiego pressingu zawodników Zagłębia. To się kilkukrotnie udało, ale brakowało płynności i jakości przy podaniu, jak choćby przy okazji kontraktau prowadzonego przez Mateusz Szwocha. Niemal tradycyjnie wyróżniał się Rafał Wolski, który potrafił wstrzymać akcję, sztuczką techniczną minąć dwóch-trzech rywali, wyprowadzić kolegę na pozycję.

Znacznie groźniejsi w pierwszej odsłonie byli jednak goście. W 35. minucie po główce Marko Poletanovicia Nafciarzy uratował tylko refleks Bartołmieja Gradeckiego - bramkarz Wisły przytomnie zostawił rękę i odbił dobry strzał głową Serba. Próbował jeszcze Damjan Bohar, ale jego uderzenie było zbyt lekkie.

Gol Sekulskiego napędził Wisłę

Łukasz Sekulski od kilku miesięcy boryka się z urazami i długo dochodził do formy. Ile dla Wisły Płock znaczy obecność Sekula na boisku okazało się w 54. minucie. Kilka metrów przed polem karnym piłkę ofiarnie wywalczył Piotr Tomasik, futbolówkę przejął Rafał Wolski i wyprowadził napastnika na niemalże czystą pozycję. Sekulski płaskim, precyzyjnym strzałem strzelił swoją pierwszą bramkę w 2023 roku.

Wisła zaczęła grać zupełnie inaczej - szybciej, celniej, z wielką werwą i ochotą. Kolejne ataki sunęły na bramkę Zagłębia, a w 71. minucie, w bardzo podobnych okolicznościach, na 2:0 podwyższył rezerwowy Damian Warchoł.

Waldemar Fornalik wprowadzał kolejnych zawodników na boisku, ale z Zagłębia zeszło powietrze. Goście próbowali jeszcze szarpać, ale bili głową w mur.

Wisła Płock - Zagłębie Lubin 2:0 (0:0)