Reklama

Reklama

Wyniki matur 2022. Jak poszło uczniom w Gostyninie?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Miecznik

Wyniki matur 2022. Jak poszło uczniom w Gostyninie? - Zdjęcie główne

foto Tomasz Miecznik

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gostynin Poznaliśmy wyniki matur 2022. Na Mazowszu egzamin dojrzałości zdało 82 procent abiturientów. Do egzaminu podeszło ponad 40 tysięcy uczniów.

Reklama

W tym roku do egzaminu przystąpiło 268 257 osób w całej Polsce, z czego ponad 164 tys. licealistów, 103 tys. absolwentów technikum i 386 osób branżowych szkół II stopnia. Do matury przystąpiło też 34 obywateli Ukrainy.

W skali kraju egzamin maturalny z języka polskiego zdało 95 proc. absolwentów szkół średnich. Matematykę zaliczyło 82 proc. maturzystów, a egzamin z języka angielskiego - 94 proc.

Na Mazowszu wyniki tegorocznego egzaminu dojrzałości są lepsze niż w ubiegłym roku - o dwa punktu procentowe. Najwyższą zdawalność odnotowano w Warszawie.

A jak wygląda to w Gostyninie? W powiecie gostynińskim zdało 74 proc. abiturientów. Największą zdawalnością (ponad 85 proc.) może pochwalić się Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki. 

Egzaminy poprawkowe zostaną przeprowadzone 23 sierpnia. By do nich podejść absolwent musi złożyć pisemną deklarację o zamiarze ponownego zdawania wybranego przedmiotu. Taką wolę należy zgłosić do 12 lipca. 

Wyniki egzaminów poprawkowych poznamy 9 września. 

Informację o wynikach egzamin każdy uczeń uzyska na stronie wyniki.edu.pl.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy