Reklama

13-letni Krzysiek z Gostynina wyróżniony przez wojewodę

Opublikowano:
Autor:

13-letni Krzysiek z Gostynina wyróżniony przez wojewodę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości XI Konkurs na kartkę świąteczną Wojewody został rozstrzygnięty. Wśród pięciu wyróżnionych znalazł się praca 13-letniego Krzysztofa z Gostynina. Jego kartka trafi do jednej z najważniejszych postaci naszego kraju!

XI Konkurs na kartkę świąteczną Wojewody został rozstrzygnięty. Wśród pięciu wyróżnionych znalazł się praca 13-letniego Krzysztofa z Gostynina. Jego kartka trafi do jednej z najważniejszych postaci naszego kraju!

Najwyższe uznanie konkursowego jury zdobyła praca piętnastoletniej Natalii z Łazisk. Ręcznie robiona świąteczna kartka z życzeniami Wojewody zostanie przekazana Andrzejowi Dudzie, Prezydentowi Rzeczpospolitej Polskiej. Jej elektroniczną wersję otrzymają także przedstawiciele samorządów i pracownicy urzędu.

12 grudnia odbyło się spotkanie grona oceniającego projekty, jakie wpłynęły na XI edycję konkursu plastycznego na kartkę świąteczną Wojewody Mazowieckiego. Niełatwej oceny prac młodych twórców dokonał Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera wraz z Alicją Walecką Dyrektor Biura Wojewody, Ewą Filipowicz Zastępcą Dyrektora Biura Wojewody oraz pracownikami Biura Wojewody.
- Ocena konkursowych prac młodych artystów nie jest łatwa. Każda praca jest inna, różni się pomysłem, sposobem wykonania, użytą techniką plastyczną. Jednak cechami wspólnymi, które łączą wszystkie projekty są godne uznania: fantazja, twórcza spontaniczność i właściwa młodym ludziom wrażliwość - powiedział Wojewoda Mazowiecki - Cieszę się, że młodzi twórcy tak bardzo angażują się w konkursowe zmagania – dodał.

Na konkurs, który kierowany jest do podopiecznych mazowieckich całodobowych placówek opiekuńczo-wychowawczych wpłynęło 60 prac wychowanków mazowieckich ośrodków.
Według regulaminu konkursu przyznawana jest jedna nagroda główna oraz pięć wyróżnień. W wyniku obrad jury tegoroczną, oficjalną kartką Wojewody Mazowieckiego została praca wykonana przez Natalię. Oryginał kartki z odręcznie napisanymi przez Wojewodę, życzeniami zostanie przekazany Andrzejowi Dudzie, Prezydentowi Rzeczpospolitej Polskiej. Wszystkie wyróżnione kartki również będą artystyczną oprawą życzeń kierowanych do najważniejszych osób w państwie oraz przedstawicieli samorządów i pracowników urzędu.

Świąteczna wystawa

Wszystkie nadesłane prace plastyczne będą prezentowane na pokonkursowej wystawie, którą w  okresie świątecznym można będzie obejrzeć w holu głównym Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego przy placu Bankowym 3/5.

Wyniki Konkursu na kartkę świąteczną Wojewody

Nagrodę główną zdobyła Natalia (lat 15) z Łazisk.
Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza, której podopieczną jest autorka zwycięskiej kartki, otrzyma od organizatora nagrodę główną w postaci laptopa.

Autorka pracy, która zwyciężyła w konkursie, otrzyma od organizatora indywidualną nagrodę rzeczową w postaci tabletu.

Wyróżnienia konkursowe zdobyli:

Krzysztof (lat 13) z Gostynina,
Kasia (lat 10) z Jasieńca Iłżeckiego Dolnego,
Kasia (lat 13) z Jasieńca Iłżeckiego Dolnego,
Maksym (lat 12) z Warszawy,
Kacper (lat 9) z Węgrowa.
Osoby wyróżnione otrzymają od organizatora karty podarunkowe, a ich kartki zostaną wysłane do najważniejszych osób w państwie. A oto wyróżniona przez jury kartka wykonana przez 13-latka z Gostynina. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE