Reklama

19 utonięć, 76 ofiar wypadków - policja podsumowuje wakacje

Opublikowano:
Autor:

19 utonięć, 76 ofiar wypadków - policja podsumowuje wakacje - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Według szacunkowych danych, w czasie tegorocznych wakacji na terenie garnizonu mazowieckiego doszło do 524 wypadków drogowych, w wyniku, których zginęło 76 osób, a 629 zostało rannych. W trakcie upalnych dni, w zbiornikach wodnych i rzekach na Mazowszu utonęło 19 osób.

Według szacunkowych danych, w czasie tegorocznych wakacji na terenie garnizonu mazowieckiego doszło do 524 wypadków drogowych, w wyniku, których zginęło 76 osób, a 629 zostało rannych. W trakcie upalnych dni, w zbiornikach wodnych i rzekach na Mazowszu utonęło 19 osób.

W analogicznym okresie ubiegłego roku miało miejsce 462 wypadków, 66 osoby zginęły, a 613 zostało rannych.

Pracujący na drogach policjanci skontrolowali 762 autokary przewożące dzieci i młodzież. 114 Kierujących tymi pojazdami zostało ukaranych mandatami, między innymi za nieprawidłowości w stanie technicznym pojazdu, w 40 przypadkach policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne autobusów. Ogółem funkcjonariusze nałożyli 41220 mandatów karnych, zatrzymali 1282 nietrzeźwych kierujących i zatrzymali 862 prawa jazdy.

  Podczas upalnych dni, większość osób spędzała wolny czas nad wodą, niestety nie obyło się bez tragicznych wydarzeń. W lipcu i w sierpniu, w zbiornikach wodnych i rzekach na Mazowszu utonęło 19 osób. W ubiegłym roku było ich 27.


W celu zmniejszenia liczby utonięć i nieszczęśliwych wypadków nad akwenami oraz podniesienie świadomości z zakresu bezpieczeństwa nad wodą policjanci przeprowadzili wiele działań profilaktycznych. Między innymi powstał spot radiowy dotyczący bezpiecznych zachowań nad wodą. Funkcjonariusze prowadzili spotkania i prelekcjach z dziećmi i młodzieżą przebywającą na koloniach, obozach oraz wypoczywających w miejscu zamieszkania.

 


 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE