Reklama

20-lecie "Turnieju Jednego Wiersza"

Opublikowano:
Autor:

20-lecie "Turnieju Jednego Wiersza" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wyjątkowy jubileusz 20-lecia "Turnieju Jednego Wiersza" zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną i Miejskie Centrum Kultury w budynku MCK w dniu wczorajszym.

Wyjątkowy jubileusz 20-lecia "Turnieju Jednego Wiersza" zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną i Miejskie Centrum Kultury w budynku MCK w dniu wczorajszym.

Przypomnijmy, że Gostyniński Turniej Jednego Wiersza, to konkurs poetycki zainicjowany w 1998r. przez Jolantę Bigus, byłą dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej. Dwa lata później, jako współorganizator Turnieju dołączyło Miejskie Centrum Kultury.
 

Celem Turnieju jest prezentacja twórczości poetyckiej młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej oraz dorosłych mieszkańców Gostynina i okolic. Warunkiem udziału w Turnieju jest odczytanie jednego nie opublikowanego nigdzie wiersza, przez autora w trakcie imprezy.
Od kilku lat Turniej jest częścią większego wydarzenia pod nazwą Jesienne Spotkania z Poezją.

W tegorocznym jubileuszowym spotkaniu wśród zaproszonych gości był Krzysztof Cezary Buszman oraz zaprzyjaźniony z gostynińskimi poetami krytyk literacki Waldemar Smaszcz.

Spotkanie rozpoczęło się od wystąpienia Krzysztofa Buszmana podczas którego zaprezentował kilka swoich wierszy m.in „ Przewodnik po chmurach”, „ Dziś proszę” czy „Podróż XXI”.

Następnie rozpoczęła się jubileuszowa edycja Turnieju Jednego Wiersza. Stający w szranki poeci wystąpili w trzech kategoriach: szkoły gimnazjalne, szkoły średnie i dorośli.

Utwory poetyckie oceniało jury w składzie: Magdalena Garstka, Krzysztof Cezary Buszman i Waldemar Smaszcz.

Zarówno młodzież, jak i dorośli w swoich utworach prezentowali tematykę sentymentalną, nieszczęśliwych miłości, wspomnień czy egzystencji. Nie zabrakło też utworów wywołujących uśmiech na twarzy.

Nagrodzeni laurem zostali w kategorii szkoły gimnazjalne: Mateusz Mularczyk, w kategorii szkoły średnie Emilia Nowak, w kategorii osób dorosłych Zenona Radzka.

Nagrodę publiczności w kategorii młodzieży otrzymał Tomasz Czajkowski, a w kategorii dorosłych Kamil Olszewski.

Waldemar Smaszcz, jak co roku podsumował Turniej i złożył gratulacje uczestnikom.

Następnie wszyscy uczestnicy poetyckiego spotkania udali się do sali klubowej na skosztowanie jubileuszowego tortu i wysłuchanie koncertu pn. "Wspomnienie" w wykonaniu Dominika Janiszewskiego i Michała Borowskiego. Muzycy zaprezentowali między innymi szlagiery filmowe. Za wspaniały występ zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE