Reklama

300 plus wystartowało. Przez dwa tygodnie do MOPS-u wpłynęło...

Opublikowano:
Autor:

300 plus wystartowało. Przez dwa tygodnie do MOPS-u wpłynęło... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od początku lipca rodzice mogą składać przez internet wnioski o wyprawki szkolne dla swoich dzieci w ramach 300 plus. W sierpniu o świadczenie będzie można ubiegać się również poprzez złożenie stosownych dokumentów w formie tradycyjnej, w urzędzie. Pracownicy ośrodka ostrzegają jednak, że wtedy na pewno będą kolejki. Warto się więc pospieszyć.

Od początku lipca rodzice mogą składać przez internet wnioski o wyprawki szkolne dla swoich dzieci w ramach 300 plus. W sierpniu o świadczenie będzie można ubiegać się również poprzez złożenie stosownych dokumentów w formie tradycyjnej, w urzędzie. Pracownicy ośrodka ostrzegają jednak, że wtedy na pewno będą kolejki. Warto się więc pospieszyć.

Z założenia 300 plus przysługuje na każde uczące się dziecko do 20. roku życia. W przypadku osób, które mają orzeczenie o niepełnosprawności, do 24 lat. Nie ma tutaj kryterium dochodowego, tak jak w przypadku 500 plus. Jest jednak jedno "ale". Świadczenie nie przysługuje osobom, których dzieci uczą się w szkołach policealnych lub dla dorosłych.

300 plus ma być przyznawane raz w roku, w związku z rozpoczęciem roku szkolnego. Wnioski można składać do 30 listopada. W lipcu elektronicznie, a w sierpniu również tradycyjnie. Osoby, które będą się ubiegać o świadczenie w wakacje, otrzymają pieniądze maksymalnie do końca września. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach, wypłata następuje w czasie 2 miesięcy od momentu złożenia stosownych dokumentów. Gostyniński MOPS pierwsze pieniądze zamierza wypłacić jeszcze w lipcu.

Kto może złożyć wniosek o 300 plus? Rodzic, opiekun prawny dziecka, osoba, która faktycznie sprawuje opiekę nad dzieckiem, rodzina zastępcza, a także pełnoletni uczniowie, którzy nie są na utrzymaniu rodziców na skutek ich śmierci lub na podstawie zarządzonego sądownie prawa do alimentów z ich strony.

Do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gostyninie od lipca do dzisiaj wpłynęło 339 wniosków.

- Przewidywana liczba dzieci na które wypłacane będą świadczenia dobry start wyniesie około 2500. W związku z faktem, iż zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu „Dobry start” o świadczenia ubiegamy się ze względu na miejsce zamieszkania nie jesteśmy w stanie dokładnie oszacować liczby dzieci, które zostaną objęte programem „Dobry start” - informuje MOPS.

MOPS w Gostyninie przewiduje, że najwięcej wniosków wpłynie w sierpniu w formie tradycyjnej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE