Reklama

3,5-letnia Lenka walczy o życie! Możesz jej pomóc

Opublikowano:
Autor:

3,5-letnia Lenka walczy o życie! Możesz jej pomóc - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ma zaledwie 3,5 roku, jednak z uśmiechem na twarzy pokonuje przeciwności losu. Lenka cierpi na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Leczenie jest bardzo kosztowne.

Ma zaledwie 3,5 roku, jednak z uśmiechem na twarzy pokonuje przeciwności losu. Lenka cierpi na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Leczenie jest bardzo kosztowne.

Lenka to 3,5-letnia, urocza mieszkanka Gąbina. Niestety, wykryto u niej ostrą białaczkę limfoblastyczną. Mimo tak strasznej choroby dziewczynka walczy o życie z uśmiechem na twarzy. Jak podaje portal Teraz Gąbin, jej leczenie będzie trwało około trzech lat. Niestety sytuacja finansowa rodziców nie pozwala na pokrycie wszystkich kosztów leczenia. 

Dziewczynka mieszka z rodzicami i trojgiem rodzeństwa. Na domiar złego wszystkie dzieci mają poważne problemy zdrowotne. Najstarszy brat Patryk choruje na łagodny nowotwór kości, który dotyka jednego na stu chorych. Czternastoletni Mateusz cierpi na silną nerwicę i jest pod opieką poradni zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży. Mimo tego faktu odnosi sukcesy w walkach judo, zajmuje miejsca na podium.

Pięcioletni Antoś ma mutyzm selektywny, inaczej wybiórczy, który przejawia się brakiem normalnej komunikacji. Antoś odzywa się tylko do wąskiego kręgu bardzo bliskich osób, natomiast odmawia komunikowania się z nauczycielami i rówieśnikami w przedszkolu.

Kolejnym problemem rodziny jest będące w złym stanie mieszkanie, w którym nie ma łazienki i toalety. Meble są stare i zniszczone. Warunki są ciężkie zwłaszcza dla chorych dzieci. Rodzina nie jest w stanie wyremontować mieszkania, a co jest konieczne, dla jego mieszkańców, zmagających się z ciężkimi schorzeniami.

W Internecie zorganizowano zbiórkę pieniędzy na pokrycie kosztów leczenia i remontu mieszkania. Akcję można wspomóc klikając w link, następnie przycisk "WPŁAĆ". Czynności wykonujemy zgodnie z sugestiami aplikacji. To bardzo proste. Każda złotówka jest na wagę złota. Do dzieła!

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE