Reklama

408. pielgrzymka do Skępego zakończona

Opublikowano:
Autor:

408. pielgrzymka do Skępego zakończona  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po raz kolejny pielgrzymi z Gostynina wędrowali do Skępego, aby pokłonić się Matce Bożej Brzemiennej, Pani Mazowsza i Kujaw – to najstarsza pielgrzymka w diecezji płockiej. Pątnicy wędrowali pod hasłem „Bądźcie apostołami miłosierdzia”. Razem z nimi do Skępego dotarli gostynińscy pielgrzymi rowerowi.

Po raz kolejny pielgrzymi z Gostynina wędrowali do Skępego, aby pokłonić się Matce Bożej Brzemiennej, Pani Mazowsza i Kujaw ? to najstarsza pielgrzymka w diecezji płockiej. Pątnicy wędrowali pod hasłem ?Bądźcie apostołami miłosierdzia?. Razem z nimi do Skępego dotarli gostynińscy pielgrzymi rowerowi.

Pątnicy wędrowali do Matki Bożej Skępskiej dwa dni, w jedną stronę musieli pokonać około 60 km. W grupie szło 50 uczestników z Gostynina, a ich przewodnikiem był diakon Mateusz Kawczyński z parafii św. Marcina w Gostyninie. Wędrowali pod hasłem ?Bądźcie apostołami miłosierdzia?. Pielgrzymka gostynińska jest zaprzysiężona, co oznacza, że mieszkańcy naszego miasta przed laty obiecali Matce Bożej pielgrzymować do niej każdego roku. Wielu jej uczestników chodzi do Skępego z pokolenia na pokolenie. Najstarsza z pątniczek wędruje ponad 40 lat.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE