Reklama

47-latek znęcał się nad żoną: groził, że ją zabije

Opublikowano:
Autor:

47-latek znęcał się nad żoną: groził, że ją zabije - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W areszcie śledczym spędzi najbliższe 3 miesiące 47-letni mieszkaniec gminy Szczawin Kościelny, który od dłuższego czasu znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

W areszcie śledczym spędzi najbliższe 3 miesiące 47-letni mieszkaniec gminy Szczawin Kościelny, który od dłuższego czasu znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

W połowie marca 47-latek trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych, chwile po tym, jak jego żona zgłosiła interwencję. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu wszczął awanturę, a nawet groził pozbawieniem życia. Został natychmiast zatrzymany przez pacyńskich policjantów. 

Funkcjonariusze, którzy zajęli się sprawą, zebrali obszerny materiał dowodowy potwierdzający psychiczne i fizyczne znęcanie się nad żoną przez zatrzymanego. Śledczy nie mieli wątpliwości, że mężczyzna może być nieobliczalny w stosunku do pokrzywdzonej. 

- 47-latek został przesłuchany i usłyszał zarzuty znęcania się. Na wniosek Policji i Prokuratora Rejonowego, sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat więzienia - informuje oficer prasowy KPP w Gostyninie, Dorota Słomkowska. 

Pamiętajmy! Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych. 

Powiadom! Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej. 
Przypominamy, że przemoc w rodzinie jest przestępstwem. Precyzuje to dyspozycja artykułu 207 kodeksu karnego: 
Art. 207 § 1. 1. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. 
§ 1a. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą nieporadną ze względu na jej wiek, stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. 
§ 2. Jeżeli czyn określony w § 1 połączony jest ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. 
§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 lub 2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE