Reklama

Reklama

50 lat Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży

Opublikowano: śr, 25 sie 2021 09:28
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W sobotę, 21 sierpnia, Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży w Gostyninie obchodziła swój jubileusz – 50 lecie istnienia. Podczas uroczystości, która odbyła się w Sali Widowiskowej Kina Siemowit Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie, nastąpiło jednocześnie uroczyste nadanie Bibliotece imienia „Stasia i Nel”.

Reklama

Z okazji dwóch doniosłych wydarzeń, starosta Arkadiusz Boruszewski wraz z przewodniczącą Rady Powiatu Gostynińskiego Katarzyną Osowicz-Szewczyk pogratulowali osiągnięć oraz złożyli życzenia. Każdy jubileusz jest okazją do wspomnień, które choć minione zawsze pozostają w naszej pamięć, dlatego podczas wydarzenia było ich wiele.Wywiad z Heleną Zielińska – pierwszym dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gostyninie, było okazja do poznania początków działalności biblioteki dla dzieci i młodzieży. Na okoliczność jubileuszu, swoją premierę miał uroczy teledysk „W tej Bibliotece” z udziałem dzieci. Była to sympatyczna opowieść o dziecięcych bohaterach bajek.

Po wspomnieniach, życzeniach złożonych przez licznie przybyłych gości i sympatyków Biblioteki dla dzieci w Gostyninie, nastąpiło pożegnanie wieloletniej pracownicy biblioteki z okazji przejścia na emeryturę, a następnie uroczyste zdjęcie wstęgi z tablicy pamiątkowej Biblioteki dla dzieci i młodzieży z nadanym imieniem „Stasia i Nel”.

Podczas uroczystości mogliśmy poznać Monikę Roscę, która grała postać Nel w ekranizacji powieści "W pustyni i w puszczy" i która podzieliła się swoją historią jak trafiła na plan filmu i jakie emocje towarzyszyły jej wówczas jako 9 letniej dziewczynce. Odtwórczyni roli Nel jest bardzo utalentowaną pianistką, co potwierdziła na scenie prezentując swój talent muzyczny. Po poczęstunku jubileuszowym tortem, uroczystość zakończył koncert zespół Plateau.

Od tysięcy lat człowiek posługuje się zapisami własnej mowy, gromadzi je i chroni by przekazać potomnym jako najdroższy skarb. Bibliotekarze są strażnikami kultury, sztuki, nauki i polityki. To oni gromadzą i udostępniają zapisaną wiedzę wszystkim głodnym nauki i ciekawym świata. Życzymy więc wszystkim pracownikom Biblioteki dla dzieci i młodzieży satysfakcji i spełnienia w pracy, ciekawych pomysłów i energii w dalszym krzewieniu kultury oraz rzeszy wiernych czytelników.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.