Reklama

50-lecie Koła Gostynińskiego Związku Niewidomych

Opublikowano:
Autor:

50-lecie Koła Gostynińskiego Związku Niewidomych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uroczystość 50-lecia założenia Koła Polskiego Związku Niewidomych odbyła się dziś w Gostynińskim Centrum Edukacji, gdzie spotkali się członkowie koła i zaproszeni goście.

Uroczystość 50-lecia założenia Koła Polskiego Związku Niewidomych odbyła się dziś w Gostynińskim Centrum Edukacji, gdzie spotkali się członkowie koła i zaproszeni goście.


Uroczystość otworzyła prezes PZN pani Anna Lonik, która przypomniała historię Związku i działalność jego członków: - PZN został w Gostyninie założony w czerwcu 1968 roku przez Edwarda Kacprzykowskiego, Józefa Lewandowskiego i Władysława Kolczyckiego. W 1991 roku funkcję przewodniczącego koła przejął Jan Milczarek, a następnie Stanisław Garstka, a po nim Jan Kotliński. Od 2003 roku funkcję tę pełni obecna pani prezes.

Anna Lonik podziękowała także sponsorom za zakupiony sprzęt mówiący oraz za udostępnienie nieodpłatnie lokalu panu burmistrzowi, z którego Koło korzysta.

 Hanna Adamska odczytała adres skierowany na ręce prezes PZN i powiedziała m.in.: - Ludzie niewidomi i niedowidzący są wśród nas, pragną żyć tak jak wszyscy obywatele bez ograniczeń i litości. W Państwa Związku jest miejsce na sukcesy, realizowanie wyznaczonych w miarę możliwości celów, a także rozwój intelektualny oraz wspaniałą pomoc i przyjaźń. W naszym mieście toczy się Wasze życie, tu podejmujecie wiele decyzji i świadomych wyborów.

Podczas uroczystości nie zabrakło także wręczania dyplomów uznania i podziękowań.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE