Reklama

500 + do zwrotu. Gostynińskie rodziny muszą oddać pieniądze

Opublikowano:
Autor:

500 + do zwrotu. Gostynińskie rodziny muszą oddać pieniądze - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kosmiczna kwota 48 mln złotych w 2017 roku została pobrana w nieprawidłowy sposób w ramach programu "Rodzina 500 plus". Część polskich rodzin musi oddać pieniądze, co nie ominie familii z Gostynina. Ile ich jest i jaką kwotę będą musiały zwrócić?

Kosmiczna kwota 48 mln złotych w 2017 roku została pobrana w nieprawidłowy sposób w ramach programu "Rodzina 500 plus". Część polskich rodzin musi oddać pieniądze, co nie ominie familii z Gostynina. Ile ich jest i jaką kwotę będą musiały zwrócić?

Sprawa nienależnie pobranych świadczeń wychowawczych w większości dotyczy rodzin, które w poprzednim okresie 2016/2017 pobierały świadczenia na pierwsze dziecko (deklarowany dochód 800 zł netto na osobę w rodzinie).

Zgodnie z zapisem ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci w przypadku wystąpienia zmian mających wpływ na prawo do świadczenia wychowawczego osoba otrzymująca świadczenie wychowawcze jest obowiązana do niezwłocznego powiadomienia o tym organu właściwego wypłacającego to świadczenie.

- W 2017 r. wydaliśmy decyzje o nienależnie pobranym świadczeniu 12 rodzinom. Stan należności z tytułu nienależnie pobranych świadczeń wychowawczych wynosi 17,667 tys. zł - informuje Julita Antosiak z gostynińskiego MOPS-u.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE