Reklama

A jednak! Rząd dofinansuje modernizację ul. Nowej

Opublikowano:
Autor:

A jednak! Rząd dofinansuje modernizację ul. Nowej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gostynin otrzyma rządowe dofinansowanie na przebudowę ul Nowej wraz z budową i przebudową zjazdów indywidualnych i publicznych, budową oświetlenia ulicznego oraz przebudową niezbędnej infrastruktury. Wartość wynosi dofinansowania 700 tys. zł!

Gostynin otrzyma rządowe dofinansowanie na przebudowę ul Nowej wraz z budową i przebudową zjazdów indywidualnych i publicznych, budową oświetlenia ulicznego oraz przebudową niezbędnej infrastruktury. Wartość dofinansowania wynosi 700 tys. zł! 

Wczoraj premier Mateusz Morawiecki podsumował "Rządowy Program na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej" (program wsparcia dróg lokalnych). Dla Gostynina przyznane zostały środki w wysokości 700 481,00 zł, co stanowi 80% wartości zadania (łączna kwota to 875,602,00 zł)

- Bardzo się cieszę, że Gostynin znalazł się wśród 433 inwestycji na które przyznane zostaną dodatkowo środki w wysokości 500 mln zł - pisze na swoim profilu włodarz. 

Przypomnijmy, że modernizacja ul. Nowej poróżniła radę i burmistrza. Początkowo rajcy aż o połowę obcięli sugerowaną przez Pawła Kalinowskiego kwotę - 909 tys. zł - przeznaczoną na realizację zadania. W konsekwencji, oferty, które wpływały do magistratu kończyły się wynikiem negatywnym, gdyż znacznie przekraczały (o ponad 400 tys. zł) wartość przeznaczonych na ten cel funduszy. Po tygodniach dyskusji obu stronom udało się dojść do konsensusu. Koniec końców, w trakcie marcowej sesji, radni zdecydowali się zwiększyć kwotę do 890 tys. zł, w w efekcie czego możliwe było ogłoszenie trzeciego już przetargu na modernizację ulicy. 

Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma „HYDROPOL” Sp. z o.o., burmistrz podpisał już umowę z wykonawcą. Inwestycja powinna zostać zrealizowana do 30 września 2018r.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE