Reklama

ABW wszczyna śledztwo ws. Term! Miasto przekazało już dokumenty

Opublikowano:
Autor:

ABW wszczyna śledztwo ws. Term! Miasto przekazało już dokumenty - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Minister Ziobro nie rzucił słów na wiatr - Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego weźmie pod lupę zakończoną fiaskiem inwestycję w Termy Gostynińskie. Dziś Urząd Miasta przekazał dokumenty niezbędne do wszczęcia śledztwa.

Minister Ziobro nie rzucił słów na wiatr - Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego weźmie pod lupę zakończoną fiaskiem inwestycję w Termy Gostynińskie. Dziś Urząd Miasta przekazał dokumenty niezbędne do wszczęcia śledztwa.

Przypomnijmy, że sprawę Term Gostynińskich w marcu tego roku przejęła Prokuratura Regionalna w Łodzi. Niedawno, na wniosek burmistrza, dochodzenie objął nadzorem Minister Sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro. Chodzi o przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy oraz członków władz miasta przy projektowaniu i realizacji zadania. Nieprawidłowości miały mieć miejsce w latach 2009-2013, a ich efektem była szkoda finansowa miasta w rozmiarach ponad 7,6 mln zł.

Jak informuje burmistrz Paweł Kalinowski, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego złożyła wniosek do gostynińskiego magistratu o wydanie odpowiednich dokumentów. Te trafiły dziś do ABW. O rozwoju sprawy będziemy informować na bieżąco.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE