Reklama

Afera łapówkarska w Orlenie. Ten proceder trwał od lat

Opublikowano:
Autor:

Afera łapówkarska w Orlenie. Ten proceder trwał od lat - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zarzuty przyjmowania łapówek usłyszało sześć osób związanych z PKN Orlen. Oskarżeni związani są z pełnieniem funkcji zarządzających w paliwowej spółce. Chodzi o przyjmowanie korzyści majątkowych na stanowisku kierowniczym, wyrządzenia szkody w obrocie gospodarczym i fałszowania dokumentacji.

Zarzuty przyjmowania łapówek usłyszało sześć osób związanych z PKN Orlen. Oskarżeni związani są z pełnieniem funkcji zarządzających w paliwowej spółce. Chodzi o przyjmowanie korzyści majątkowych na stanowisku kierowniczym, wyrządzenia szkody w obrocie gospodarczym i fałszowania dokumentacji.

Śledztwo zostało wszczęte po zawiadomieniu dyrektora biura bezpieczeństwa PKN Orlen w Płocku. Z materiałów przekazanych przez dyrektora wynikało, że dwie osoby prowadzące stacje paliw zdecydowały się ujawnić trwające od kilku lat przestępcze działanie. Polegało ono na żądaniu łapówek od osób prowadzących stacje paliw w zamian za ich preferencyjne traktowanie przez menadżerów.

Zarzuty usłyszało sześć osób, które do października ub.r. pełniły funkcje kierownika regionalnego, menadżerów sprzedaży i prowadzących stacje paliw Orlen. Wobec dwóch podejrzanych sąd zastosował trzymiesięczny areszt. Wobec kolejnego sąd uzależnił uchylenie dwumiesięcznego aresztu od wpłaty poręczenia majątkowego.

Niewykluczone są kolejne zatrzymania i zarzuty.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE