Reklama

Afrykański Pomór Świń coraz bliżej. Obszar ochronny już w naszym powiecie

Opublikowano:
Autor:

Afrykański Pomór Świń coraz bliżej. Obszar ochronny już w naszym powiecie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak informuje Główny Inspektorat Weterynarii, potwierdzono pierwsze ognisko ASF w zachodniej części woj. mazowieckiego. Hodowcy trzody chlewnej mają powody do obaw.

Jak informuje Główny Inspektorat Weterynarii, potwierdzono pierwsze ognisko ASF w zachodniej części woj. mazowieckiego. Hodowcy trzody chlewnej mają powody do obaw.

- Ognisko choroby potwierdzono w stadzie 731 świń zlokalizowanym w gminie Czerwińsk n. Wisłą w powiecie płońskim. To pierwsze ognisko pomoru potwierdzone w tej części Mazowsza, jednocześnie jest to jedno z najbardziej wysuniętych na zachód ognisk, jakie dotychczas pojawiły się w naszym kraju. Szczególnie niepokoi fakt, że zasięg choroby coraz bardziej zbliża się do granic województwa łódzkiego, które jest jednym z wiodących producentów żywca wieprzowego w Polsce. Omawiane ognisko pojawiło się w odległości około 20 km od granic tego regionu – informuje portal farmer.pl.

Z mapki wynika, że obszarem ochronnym objęte są m.in. gminy Pacyna i Sanniki. To już 36. ognisko afrykańskiego pomoru świń, jakie od początku roku odnotowaliśmy w naszym kraju. Na skutek likwidacji ognisk choroby ubito i zlikwidowano już blisko 31 tys. świń.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE