Reklama

Akcja „Mam dobry pomysł. Pomagam!” w gostynińskim przedszkolu

Opublikowano:
Autor:

Akcja „Mam dobry pomysł. Pomagam!” w gostynińskim przedszkolu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ubiegłym tygodniu grupa 12 wolontariuszy z PKN Orlen S.A. pojawiła się w Miejskim Przedszkolu nr 2 z Oddziałem Integracyjnym w Gostyninie, aby w ramach akcji „Mam dobry pomysł. Pomagam!” przeprowadzić działania dobroczynne na rzecz poprawy wizerunku terenu wokół placówki.

W ubiegłym tygodniu grupa 12 wolontariuszy z PKN Orlen S.A. pojawiła się w Miejskim Przedszkolu nr 2 z Oddziałem Integracyjnym w Gostyninie, aby w ramach akcji ?Mam dobry pomysł. Pomagam!? przeprowadzić działania dobroczynne na rzecz poprawy wizerunku terenu wokół placówki.

W ramach akcji zagospodarowano teren zielony wokół przedszkola. Nasadzono 40 krzewów bukszpanu wzdłuż bramy wjazdowej od ulicy Legionów Polskich, a także wzdłuż ogrodzenia i ścieżki prowadzącej do głównego wejścia od ulicy Wojska Polskiego. Przy krzewach rozłożono agrowłókninę i wysypano korę, podkreślającą estetyczny wygląd.

Wykorzystano ok 40 mb agrowłókniny, ok. 1000 litrów ziemi oraz ok. 2400 litrów kory. Część bukszpanów została oddzielona od reszty trawnika drewnianą palisadą wkopaną w ziemię.

Ponadto wolontariusze stworzyli ogród ziołowy, na placu o wymiarach 2x4 m, który został ogrodzony drewnianą palisadą. Wewnątrz znajdują się donice z ziołami takimi jak: trawa cytrynowa, majeranek, mięta, karczoch, cząber, rozmaryn, lawenda oraz donice z wrzosami w różnych kolorach. Cały plac również został wyłożony włókniną, a na nią wysypany biały grys. Do tego zadania użyto ok. 40 sadzonek ziół, ok. 18 wrzosów, ok. 1000 litrów ziemi oraz ok. 200 kg kamienia.

Dodatkowo odświeżono wejście do przedszkola naprawiając ubytki w ścianie przy głównych drzwiach oraz pomalowano ją farbą. Całości dopełnił ustawiony przy wejściu biały kosz z wrzosami.

Przy ścieżce wejściowej na trawniku została umiejscowiona tablica informacyjna „Drzewa rosnące na Terenie Naszego Przedszkola” ufundowana przez Radę Rodziców i indywidualnych sponsorów, zaprojektowaną przez Małgorzatę Zielińską. Pracownicy PKN zajęli się także zgrabieniem liści wokół przedszkola.

Do wspólnej pracy zaproszone zostały dzieci. Najstarsza grupa przedszkolaków dzielnie pomogła w grabieniu liści, sadzeniu ziół i wkopywaniu krzewów. Śmiechu i radości było co niemiara. W podziękowaniu za pomoc wolontariusze obdarowali dzieci drobnymi upominkami od PKN Orlen S.A. Dyrekcja przedszkola zaprosiła wolontariuszy na pyszną zupę, herbatę i kawę oraz słodkie przekąski.

Pracy było bardzo dużo, ale efekt końcowy w pełni zadowolił wszystkich zaangażowanych w ten projekt. Akcje takie jak ta, przeprowadzona na terenie Miejskiego Przedszkola nr 2 pokazują, że wśród nas znajdują się dobrzy ludzie, którzy bezinteresownie chcą pomagać. Miejmy nadzieje, że takich działań będzie więcej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE