Reklama

[AKTUALIZACJA] Honory dla gostynińskich strażaków z okazji ich święta [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

[AKTUALIZACJA] Honory dla gostynińskich strażaków z okazji ich święta [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z okazji Dnia Strażaka, przy siedzibie PSP Gostynin odbyła się dziś uroczystość, podczas której wręczone zostały odznaczenia państwowe i resortowe oraz awanse na wyższe stopnie. Ponadto pożegnani zostali strażacy odchodzący na emeryturę.

Z okazji Dnia Strażaka, przy siedzibie PSP Gostynin odbyła się dziś uroczystość, podczas której wręczone zostały odznaczenia państwowe i resortowe oraz awanse na wyższe stopnie. Ponadto pożegnani zostali strażacy odchodzący na emeryturę.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 13:30. Udział w nich wzięli strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie, przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej z gmin powiatu gostynińskiego, przedstawiciele lokalnych samorządów, instytucji i firm działających na terenie naszego powiatu. Roman Kossobudzki, komendant KP PSP w Gostyninie mówił o znaczeniu strażackiej służby dla lokalnej społeczności i dla bezpieczeństwa. 
Brązowym Medalem ,,Za Długoletnią Służbę” zostali odznaczeni Arkadiusz Matusiak, Łukasz Wypych i Marcin Zieliński. Srebrną odznaką Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej został odznaczony Andrzej Ledzion, a brązowymi – Piotr Nowatkowski, Michał Spychalski, Konrad Zaręba. Daniel Garstka, Andrzej Wasiak, Mateusz Szymański zostali wyróżnieni medalami  „Za Zasługi dla Pożarnictwa”. 
Mł. bryg. Mariusz Ostrowski, zastępca komendanta powiatowego w Gostyninie odznaczony został Złotym Krzyżem Zasługi, a mł. bryg. Robert Skowroński  Srebrną Odznaką Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej (obaj odbiorą swe odznaczenia podczas ogólnopolskich uroczystości w Warszawie.
Dzień strażaka zawsze wiąże się z awansami na wyższe stopnie. Nie inaczej było i tym razem. Starszy kapitan Robetr Skowroński awansował na młodszego brygadiera, młodsi kapitanowie Tomasz Borkowski i .Piotr Cepielik na kapitana, mł. asp. Łukasz Wypych na aspiranta, ogn. Paweł Strzelecki na starszego ogniomistrza, mł. ogn. Paweł Deręgowski, Waldemar Dymowski na ogniomistrza, st. sek. Paweł Dolak i Piotr Pospieszyński na młodszego ogniomistrza, sek. Kamil Nowacki, Piotr Pędzikowski i Mateusz na starszego sekcyjnego.
Odznaczenia te zostaną wręczone przez przedstawiciela administracji rządowej w na obchodach Wojewódzkich dnia strażaka w dniu 26.05.2018 roku w Warszawie.
Ze służbą pożegnali się odchodzący na emeryturę bryg. Dariusz Ostrowski, asp. sztab. Sławomir Bugdał oraz asp. sztab. Piotr Wróblewski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE