Reklama

Alarm odwołany, woda jest już zdatna do picia

Opublikowano:
Autor:

Alarm odwołany, woda jest już zdatna do picia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy gminy Gostynin mogą odetchnąć z ulgą. Jak informuje gostyniński sanepid, woda z wodociągu publicznego zasilanego ze Stacji Uzdatniania Wody w Stanisławowie Skrzańskim jest już zdatna do picia.

Mieszkańcy gminy Gostynin mogą odetchnąć z ulgą. Jak informuje gostyniński sanepid, woda z wodociągu publicznego zasilanego ze Stacji Uzdatniania Wody w Stanisławowie Skrzańskim jest już zdatna do picia. 

Przypomnijmy, że 9 listopada Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gostyninie poinformowała o skażeniu wody z wodociągu publicznego zasilanego ze Stacji Uzdatniania Wody w Stanisławowie Skrzańskim bakterią coli. Stacja zaopatruje w wodę mieszkańców miejscowości: Stanisławów Skrzański, Kiepłpieniec, Mniszek, Mościska, Skoki, Mysłownia, Łokietnica. 

Na szczęście sytuacja została już opanowana. Sanepid, po zapoznaniu się z przedstawionymi w dniu 15 listopada przez Zakład Komunalny w Solcu wynikami badań próbek wody, pobranych 13 listopada, stwierdza, że jakość wody nie zagraża już życiu i zdrowiu mieszkańców.

- Woda z wodociągu publicznego Stanisławów Skrzański w badanym zakresie spełnia wymagania mikrobiologiczne określone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi - oinformuje kierownik gostynińskiego sanepidu, Maria Wróblewska. 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE