Reklama

Areszt dla 17-latka podejrzanego o kradzież rozbójniczą

Opublikowano:
Autor:

Areszt dla 17-latka podejrzanego o kradzież rozbójniczą - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego zastosował gostyniński sąd wobec 17-latka, który w jednym z gostynińskich marketów dokonał kradzieży rozbójniczej.

Środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego zastosował gostyniński sąd wobec 17-latka, który w jednym z gostynińskich marketów dokonał kradzieży rozbójniczej.

W sobotę (07.10.) młody mężczyzna w markecie „Kaufland” w Gostyninie dokonał kradzieży alkoholu, po czym zaatakował pracownika ochrony, który ujął w związku z kradzieżą. Na miejscu po interwencji Policji okazało się, że sprawca to 17-letni mężczyzna.  W poniedziałek (09.10.) Sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy i został on przewieziony do Zakładu Karnego w Płocku.
Za przestępstwo z art. 281 kk odpowie jak dorosły, grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Art. 281. Kto, w celu utrzymania się w posiadaniu zabranej rzeczy, bezpośrednio po dokonaniu kradzieży, używa przemocy wobec osoby lub grozi natychmiastowym jej użyciem albo doprowadza człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE