Reklama

Bank nie ułaskawił miasta. Burmistrz zgłasza sprawę do prokuratury

Opublikowano:
Autor:

Bank nie ułaskawił miasta. Burmistrz zgłasza sprawę do prokuratury - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 400 tys. zł trafi z budżetu Gostynina do Banku Gospodarstwa Krajowego. Tyle wynosi kara nałożona na miasto w związku z nieprawidłowościami, do których dojść miało przy przydzielaniu lokali socjalnych w latach 2006-2011. To właśnie BGK współfinansował budowę bloków socjalnych przy ul. Targowej. Paweł Kalinowski poinformował, że winnych sytuacji pociągnie do odpowiedzialności i sprawa zostanie zgłoszona do prokuratury.

Ponad 400 tys. zł trafi z budżetu Gostynina do Banku Gospodarstwa Krajowego. Tyle wynosi kara nałożona na miasto w związku z nieprawidłowościami, do których dojść miało przy przydzielaniu lokali socjalnych w latach 2006-2011. To właśnie BGK współfinansował budowę bloków socjalnych przy ul. Targowej. Paweł Kalinowski poinformował, że winnych sytuacji pociągnie do odpowiedzialności i sprawa zostanie zgłoszona do prokuratury.

Przypomnijmy, że podczas kontroli związanych z inwestycją oraz przydziałem lokali w budynkach socjalnych przy ul. Targowej, dopatrzono się, że były burmistrz miał przyznawać mieszkania niezgodnie z wytycznymi zawartymi w umowie. Włodzimierz Śniecikowski miał również potwierdzać nieprawdziwe informacje w końcowych sprawozdaniach. W październiku BGK poprosiło więc o wyjaśnienia obecnego burmistrza. W odpowiedzi Paweł Kalinowski zapewniał, że o sprawie nie miał zielonego pojęcia, gdyż wszystko działo się jeszcze przed objęciem przez niego urzędu. Niemniej już wtedy wiadomo było, że miastu grożą poważne konsekwencje finansowe. 

Ostatecznie Gmina Miasta Gostynina zobowiązana będzie do wpłaty na rzecz BGK kwoty w wysokości: 427 603 zł. Paweł Kalinowski twierdzi, że z pierwszych szacunków wynikało, iż kwota ta będzie oscylowała w granicach 2 mln zł.

Dzięki działaniom podjętym przez moją osobę oraz pracowników Urzędu, ta szacowana kwota uległa znacznemu zmniejszeniu. Zdaje sobie sprawę, że ostateczna kwota jest znaczącą sumą w budżecie, którą można by przeznaczyć na szereg innych inwestycji. 

W związku z koniecznością zwrotu, jak też w wyniku badań całości dokumentacji związanej z rozliczeniem pomiędzy Gminą a Bankiem, włodarz Gostynina deklaruje iż podjęte zostaną dalsze działania prawne, mające na celu ustalenie osób odpowiedzialnych za zaistniałą sytuację oraz wyciągniecie wobec nich prawnych konsekwencji.

W październiku Włodzimierz Śniecikowski mówił stanowczo, że nie zgadza się z decyzją BGK. Ex-włodarz twierdził, że nie podejmował osobiście decyzji dotyczących najmu lokali. Całość wypowiedzi znajdziesz TUTAJ

Czy były burmistrz zostanie pociągnięty do odpowiedzialności? Sprawę będziemy monitorować. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE