Reklama

Basztowe spotkanie z literaturą na koniec Tygodnia Bibliotek [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Basztowe spotkanie z literaturą na koniec Tygodnia Bibliotek [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Artur Justyński urodził się i wychował w Gostyninie. Od lat jednak mieszka i pracuje w Szczecinie. W okolicach tego miasta umieścił akcję swej drugiej książki ,,Cichy Zachód".

Artur Justyński urodził się i wychował w Gostyninie. Od lat jednak mieszka i pracuje w Szczecinie. W okolicach tego miasta umieścił akcję swej drugiej książki ,,Cichy Zachód".

Artur Justyński jako pisarz debiutował „Opowieściami zza rzeki” wydanymi w 2017 roku. Rok później na rynki księgarskie trafił „Cichy Zachód” czyli powieść poświęcona Ziemiom Odzyskanym. 
Podczas trwającego niemal dwie godziny spotkania autorskiego w sali basztowej gostynińskiego zamku Artur Justyński opowiadał o tym, jak powstała jego najnowsza książka, jak wiele z niego samego ma główny bohater powieści. Mówił o tym, jak można łączyć pracę zawodową z pasją, jaką – w jego przypadku – jest pisanie książek. A także o tym, kiedy najlepiej zasiadać do pisania.

– Gdybym pisał powieści czysto komercyjne, być może byłbym w stanie utrzymać się wyłącznie z pisania – przyznał Artur Justyński. – Mnie jednak interesuje nieco inna literatura, chociaż w trzeciej książce, która jest już na ukończeniu, będą też elementy czysto komercyjne.

Autor wyznał, że ma już w głowie zarys swojej czwartej powieści. Przyznał przy tym, że mogą w niej pojawić się elementy nawiązujące do miejsca jego urodzenia. Nie zdradzając szczegółów, zdradził, że część akcji dziać się będzie w szpitalu psychiatrycznym, którego pensjonariusze będą... bardziej normalni niż personel.
Specjalnymi gośćmi spotkania z Arturem Justyńskim byli Krzysztofa ,,Mierze” Seweryniak i Dominik Janiszewski. Ten pierwszy bardzo klimatycznie czytał fragmenty „Cichego Zachodu”. Dominik zaś wyczarowywał niesamowite rzeczy na swoim akustycznym ibanezie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE