Reklama

Będzie reaktywacja chóru miejskiego?

Opublikowano:
Autor:

Będzie reaktywacja chóru miejskiego? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wiele wskazuje na to, że po latach nieobecności, swoje odrodzenie przeżyje gostyniński chór miejski. Pomysł taki wysunął dyrektor Miejskiej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Gostyninie, Andrzej Sitek, co spotkało się z aprobatą burmistrza.

Wiele wskazuje na to, że po latach nieobecności, swoje odrodzenie przeżyje gostyniński chór miejski. Pomysł taki wysunął dyrektor Miejskiej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Gostyninie, Andrzej Sitek, co spotkało się z aprobatą burmistrza.

W obecnym roku szkolnym edukację w gostynińskiej szkole muzycznej podjęło 172 uczniów, którzy swoje umiejętności szlifować będą pod okiem 29 nauczycieli. W ubiegłym roku szkołę ukończyło 28 osób, w tym 8 z wyróżnieniem. Warto dodać również, że placówka może poszczycić się sukcesami na szczeblu ogólnopolskim; mowa tu m.in o osiągnięciach młodej akordeonistki, Weroniki Stańczyk.

W trakcie ostatniej sesji rady Miejskiej, dyrektor MSM w Gostyninie, Andrzej Sitek, poruszył temat przywrócenia dziecięco-młodzieżowego chóru miejskiego.

- Po rozmowach z burmistrzem, zamierzamy podjąć działania w celu reaktywowania chóru. Wydaje mi się, że ten plan ma szansę wypalić, potrzebne jest jednak wsparcie finansowe z budżetu miasta. Mam nadzieję, że pomysł ten spotka się z przychylnością radnych - mówił A. Sitek.

Kiedy można spodziewać się wielkiego powrotu chóru miejskiego? Do tematu wrócimy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE