Reklama

Będzie rywalizował z Michałem Aniołem

Opublikowano:
Autor:

Będzie rywalizował z Michałem Aniołem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jest znany ze swojej twórczości w Gostyninie, Polsce i na świecie. Jego rzeźby i obrazy są wykonane zgodnie z najwyższym kunsztem. Tadeusz Biniewicz, bo o nim mowa rzeźbi kolejne prace. Jest to postać Neptuna z Bolonii, która będzie wysoka na 3,40m. Rzeźba ta będzie pierwszą na świecie wykonaną w granicie.

Jest znany ze swojej twórczości w Gostyninie, Polsce i na świecie. Jego rzeźby i obrazy są wykonane zgodnie z najwyższym kunsztem. Tadeusz Biniewicz, bo o nim mowa rzeźbi kolejne prace. Jest to postać Neptuna z Bolonii, która będzie wysoka na 3,40m. Rzeźba ta będzie pierwszą na świecie wykonaną w granicie.

Neptun zostanie wykonany na zlecenie osoby prywatnej i co najważniejsze zostanie w Polsce. Artysta planuje zakończenie pracy pod koniec tego roku. Równolegle rzeźbiony jest w granicie, w 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę orzeł w koronie. Wysokość całego pomnika wraz z postumentem wynosić będzie 4,37m i trafi do Kowala.

Jednak to nie koniec, bo Tadeusz Biniewicz założył sobie wykonanie Dawida - rzeźby Michała Anioła. Marzenie rzeźbiarza zaczęło się realizować, gdyż znalazł się inwestor. Obecnie trwają poszukiwania odpowiedniej wielkości kamienia, gdyż Dawid będzie miał 4,34m.

Tadeusz Biniewicz mówi, że jest to Jego największa rzeźba i spełnienie marzeń, chociaż po chwili dodaje, że kolejnym pragnieniem jest wykonanie w kamieniu rzeźby wielopostaciowej, co jest ogromnie trudnym zadaniem.

Życzymy naszemu artyście wielu sukcesów, wytrwałości, a nade wszystko zdrowia i siły tak bardzo potrzebnych podczas rzeźbienia w tym trudnym materiale.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE