Reklama

Bezdomne zwierzęta w Gostyninie - pomóż im przetrwać zimę!

Opublikowano:
Autor:

Bezdomne zwierzęta w Gostyninie - pomóż im przetrwać zimę! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Każdego dnia na ulicach Gostynina możemy spotkać błąkające się zwierzęta. Zima jest szczególnie trudnym okresem dla zwierząt, ponieważ bez dachu nad głową ich pobyt na dworze może zakończyć się tragicznie. Każdy mieszkaniec, który widzi zmarznięte i błąkające się czworonogi, może im pomóc, zawiadamiając choćby odpowiednie służby, które zajmą się zwierzakiem.

Każdego dnia na ulicach Gostynina możemy spotkać błąkające się zwierzęta. Zima jest szczególnie trudnym okresem dla zwierząt, ponieważ bez dachu nad głową ich pobyt na dworze może zakończyć się tragicznie. Każdy mieszkaniec, który widzi zmarznięte i błąkające się czworonogi, może im pomóc, zawiadamiając choćby odpowiednie służby, które zajmą się zwierzakiem.

Błąkające się po mrozie zwierzę nie zawsze okazuje się opuszczone i wygnane z domu. Często zdarza się, że czworonóg po prostu zaginął i nie może odnaleźć drogi do domu. W tym przypadku, pomoc nawet obcego człowieka, który zawiadomi odpowiednie służby może przynieść szczęśliwy finał poszukiwań. W Gostyninie działa specjalna fundacja Animal Ghost, która pomaga odnaleźć zaginione zwierzęta lub przekazać porzuconego pupila w odpowiednie ręce do nowej rodziny. Fundacja może liczyć na wsparcie mieszkańców lub różnych placówek na terenie miasta. Pod koniec ubiegłego roku gostynińskiej fundacji wspierającą zwierzęta pomogły dzieci ze szkoły w Sierakówku oraz dzieci z Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyninie. Obydwie placówki przekazały Animal Ghost dary dla zwierząt, a w nich m. in. karmę, miski i przeróżne smakołyki. Zabłąkanym czworonogom pomaga również miasto Gostynin. Dzięki fundacji Animal Ghost oraz urzędnikom Urzędu Miasta już w porze jesiennej w Gostyninie powstały specjalne domki dla kotów.

Grupę Animal Ghost tworzą: Małgorzata Trocha, Marta Nowakowska, Alicja Rekus, Maja Kaźmierczak, Jakub Trocha, Piotr Wiśniewski oraz Łukasz Syska. Zadaniem fundacji jest doraźna pomoc zwierzętom bezdomnym, czy z różnych powodów zaniedbanych. Grupa prowadzi również działania, które mają wykluczyć przemoc wobec zwierząt.Oprócz tego, stowarzyszenie pomaga właścicielom zagonionych pupili odnaleźć ich pociechy. Fundacja prowadzi swoją działalność na facebook'u: tutaj. Na profilu możemy umieszczać ogłoszenia o zaginionych lub znalezionych zwierzakach, informować o sytuacjach budzących niepokój, dzielić się wiedzą zarówno medyczną jak i behawiorystyczną, wyrażać swoje opinie, dzielić się swoimi doświadczeniami, czy zaoferować pomoc.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE