Reklama

Bezpiecznie w trakcie ferii

Opublikowano:
Autor:

Bezpiecznie w trakcie ferii - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gostynińscy policjanci spotkali się z dziećmi w Miejskim Centrum Kultury, aby omówić bezpieczne zachowania w trakcie trwających ferii zimowych.

Gostynińscy policjanci spotkali się z dziećmi w Miejskim Centrum Kultury, aby omówić bezpieczne zachowania w trakcie trwających ferii zimowych.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników wypoczynku zimowego, jak co roku podczas ferii, gostynińscy policjanci przeprowadzają szczególne działania prewencyjne pn. „Bezpieczne ferie". Zaangażowani w nie zostają funkcjonariusze wszystkich rodzajów służb. W ramach tych działań policjanci odwiedzili dzieci w gostynińskim MCK. Mundurowi szczególną uwagę zwrócili na niekorzystanie z „dzikich lodowisk", zachowania w kontakcie z osobą nieznajomą czy zasady ruchu drogowego. Nie obyło się bez ćwiczeń praktycznych. Policjantka tłumaczyła dzieciom zasady pierwszej pomocy przedmedycznej, a funkcjonariusz przeprowadził symulację ewakuacji spod zarwanego lodu.
Apelujemy również do rodziców i opiekunów, aby zadbali o bezpieczeństwo swoich pociech podczas zimowego wypoczynku. Niefrasobliwe korzystanie z zamarzniętych akwenów wodnych czy lekkomyślne urządzanie zabaw w bezpośredniej bliskości dróg może zakończyć się tragicznie. Brawura w połączeniu z brakiem opieki ze strony dorosłych może doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE