Reklama

Bezpieczny - ostatni weekend wakacji. Wzmożona czujność gostynińskich policjantów

Opublikowano:
Autor:

Bezpieczny - ostatni weekend wakacji. Wzmożona czujność gostynińskich policjantów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W celu zapewnienia bezpieczeństwa podróżującym powracającym z wakacyjnych wyjazdów, gostynińscy policjanci od piątku włączają się do akcji działania ,,Bezpieczny weekend”. Wszystko dla poprawy bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym, poprzez zdecydowane reagowanie na wykroczenia mające wpływ na powstanie zdarzeń drogowych.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa podróżującym powracającym z wakacyjnych wyjazdów, gostynińscy policjanci od piątku włączają się do akcji działania ,,Bezpieczny weekend?. Wszystko dla poprawy bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym, poprzez zdecydowane reagowanie na wykroczenia mające wpływ na powstanie zdarzeń drogowych.

Zbliża się ostatni weekend wakacji, a wraz z nim czas wzmożonych powrotów wakacyjnych. Wzrost liczby uczestników ruchu na drogach niesie ze sobą wzrost zagrożeń bezpieczeństwa. Przekraczanie i niedostosowanie prędkości jazdy do warunków ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz nieprawidłowe wykonywanie manewrów wyprzedzania i omijania to najczęstsze przyczyny tragedii drogowych. Istotny wpływ na zwiększenie liczby ofiar zdarzeń drogowych ma również jazda bez zapiętych pasów, przewożenie dzieci w sposób niezgodny z przepisami oraz zmora naszych dróg, a więc kierowanie pod wpływem alkoholu. Przechodzenie na czerwonym świetle lub w miejscach gdzie jest to zabronione oraz przebieganie przez jezdnię to kolejne z  wykroczeń, które potęgują zagrożenie na drodze. Wśród  użytkowników dróg nie brakuje też tzw. piratów drogowych. To osoby, w których przekonaniu jest, że niebezpieczeństwa ich nie dotyczą. Łamią przepisy ruchu drogowego, stwarzają zagrożenie zarówno dla siebie, jak i przede wszystkim dla innych osób.

 

Aby uniknąć tragedii na drogach już od najbliższego piątku do niedzieli włącznie na drogach naszego województwa zostanie zwiększona liczba patroli prowadzących działania prewencyjno-kontrolne. Oprócz zdecydowanej reakcji na wykroczenia policjanci będą dokonywać częstszych kontroli trzeźwości, a także kontrolować stan techniczny pojazdów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE