Reklama

Bezpieczny senior w "Parostatku"

Opublikowano:
Autor:

Bezpieczny senior w "Parostatku" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gostyniński klub seniora „Parostatek” gościł policjantów. Funkcjonariusze przygotowali dla seniorów wiele ciekawych informacji, a tematem przewodnim była Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze.

Gostyniński klub seniora „Parostatek” gościł policjantów. Funkcjonariusze przygotowali dla seniorów wiele ciekawych informacji, a tematem przewodnim była Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze.

Tak przebiegało czwartkowe (15.11.) spotkanie policjantów z seniorami w „Parostatku”. Policjanci omówili tematy związane ze sprawami bezpieczeństwa. Jednym z wiodących zagadnień była Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa ponieważ seniorzy coraz częściej korzystają z Internetu. Prosta i intuicyjna w obsłudze aplikacja pozwala wspólnie dbać o bezpieczeństwo nas wszystkich.

Obecny na spotkaniu dzielnicowy st.asp. Grzegorz Stanisławski omówił swój rejon służbowy i to w jaki sposób można z nim nawiązać kontakt np. przy pomocy aplikacji Moja komenda. Dodał, że każdy z dzielnicowych posiada teraz telefon komórkowy i adres mailowy. Wszystko po to, by sprawniej i szybciej służyć mieszkańcom pomocą oraz radą.

Uczestnicy spotkania wysłuchali także, na jakie sytuacje w życiu powinni uważać, by nie stać się ofiarami przestępstw m.in. metodą „na policjanta, czy wnuczka". Mundurowi zwracali uwagę, aby nie wpuszczać do mieszkań nieznajomych osób, które mogą próbować naciągać i okradać szczególnie właśnie starsze osoby. Wybierając się natomiast na zakupy pamiętać należy, by torebkę, czy saszetkę mieć zawsze na widoku. Z domu zaś zabierać gotówkę w takiej ilości, jaką planujemy wydać.

Policjanci apelowali również o bezpieczne zachowania na drodze. Jesień to czas, któremu towarzyszą trudne warunki pogodowe. Trzeba mieć świadomość tego, że pieszy widzi samochód doskonale, bo jest on w pełni oświetlony, zaś kierowca samochodu, pieszego widzi znacznie gorzej. W lepszej widoczności pomogą seniorom elementy odblaskowe, które przekazali im policjanci.

Spotkanie odbyło się w bardzo ciepłej i miłej atmosferze. Na zakończenie wszyscy zgodnie stwierdzili, że takie spotkania, uświadamiające różne zagrożenia, pozwolą w przyszłości uniknąć im przykrych sytuacji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE